https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Efeler’den Yüzüncü Yıla Özel Yarışma - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Efeler’den Yüzüncü Yıla Özel Yarışma

Efeler’den Yüzüncü Yıla Özel Yarışma


Aydın Büyükşehir Belediyesi yeni ürünlerini toprağa kazandırdı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılına ithafen gerçekleştirilecek olan Cumhuriyetin Yüzüncü Yıl Anıtı Heykel Yarışması iki aşamadan oluşacak. İlk aşamada sanatçılar, proje fikirlerini son gün olan 24 Nisan 2023’e kadar mevcut kalıpları veya çizim yazılımlarını kullanarak dijital olarak sunabilecekler. 25-27 Nisan 2023 tarihleri ​​arasında jüri tarafından yapılacak ilk etap değerlendirmesinin ardından 3 eser seçilecek. Seçilen 3 işletme sahibinden bu eserlerin 1/10 ölçekli maketlerini yapmaları istenecek. Modeller için son başvuru tarihi 27 Mayıs 2023 olacak. Yarışma sonuçları 31 Mayıs’ta açıklanacak.

Dereceye giren sanatçıya 25, ikinciye 15, üçüncüye 10 bin TL ödül verilecek. Uygulamaya değer görülen proje ve işveren ile ortak başvuru tarihi belirlenecek ve sürecin detayları karşılıklı görüşülecektir. Operasyon sonucunda yapılmasına karar verilen çalışma, Uğur Mumcu Parkı’na yerleştirilecek.

Yarışma ile ilgili diğer detayları öğrenmek ve şartnameyi okumak isteyenler Efeler Belediyesi’nin www.efeler.bel.tr adresinden gerekli bilgileri edinebilirler.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın