medyauzmani.com
Edirne’de Ramazan pidesinin fiyatı 13 lira 50 kuruş olarak belirlendi. – Yerel Haberler

Edirne’de Ramazan pidesinin fiyatı 13 lira 50 kuruş olarak belirlendi.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) ile Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na (EDESOB) kayıtlı fırıncıların pide satış fiyatı talepleri Oda yönetimi tarafından değerlendirilerek karara bağlandı. Buna göre 350 gram Ramazan ekmeği 13 lira 50 kuruştan satılacak.

“Bu bir vatandaşın bakış açısıyla bana açık değil.”

EDESOB Başkanı Kemal Cengiz, bugün konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Fiyatlar Edirne merkezde 350 gram 13 lira 50 kuruş, Özenköprü’de 300 gram 12 lira, Kişan’da 10 lira 250 gram olarak belirlendi. Ben de Türkiye’nin her yerinde araştırma yaptım. Kişan 40 lira gidiyor Özenköprü 39 lira. , Edirne merkezde ise fiyatı 38 lira 50 kuruş Vatandaş açısından sevindirmiyor beni Kalabalık bir aile günlük fiyatı 40 lirayı geçen 3 adet pide alınca , bu kolay bir iş değil. Tüccarlar “Ülke halkı haklı olmazsa Türkiye genelinde fiyat oluşmaz. Bu fiyat tüm Türkiye’de belirlendiği için ortak bir kanı olduğu kanaati oluşmuştur. Bu fiyat kurtaracak dedi.

“Her şey artıyor”


Gaytancıoğlu: 3 ay önce kıymanın kilosu 180 liraydı, şimdi nasıl 260 lira?

Bir vatandaş, “Sadece pidenin fiyatı gitmedi, her şeyin fiyatı gitti. Ekmek de 15 lira. Türkiye’de sadece maaşlar yerinde kalmış gibi görünüyor.” Bunun dışında her şey arttı ve geçim kaynakları azaldı. Bana öyle geliyor ki insanlar buna alışmış. Her şey yükselir. Ekonomide bir şeyin yükselirken diğerinin düşmesi söz konusu değil” dedi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın