medyauzmani.com
Düzce Üniversitesi öğrencisi Emine Çakmak dünya şampiyonu oldu – DÜZCE – Düzce 81 Haber – Yerel Haberler

Düzce Üniversitesi öğrencisi Emine Çakmak dünya şampiyonu oldu – DÜZCE – Düzce 81 Haber

Düze Üniversitesi, Samsun Ondokuz Mais Üniversitesi’nin Uluslararası Üniversite Sporları Federasyonu (FISU), Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) iş birliğiyle ev sahipliği yaptığı turnuvaya katıldı.
56 ülkeden yüzlerce sporcunun katıldığı uluslararası yarışma; Boks, karate, muaythai, sambo, güreş ve wushu olmak üzere 6 kategoride organize edilmiştir. çekişmeli müsabakalara sahne olan turnuvada; Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenör Eğitimi Bölümü öğrencisi Amina Çakmak 53 kilo ile güreşte altın madalya kazanırken, Beden Eğitimi ve Beden Eğitimi Bölümü öğrencisi Hasan Çetin geldi. 86 kg ile ikinci sırada. Muaythai sınıfı.
Düzce Üniversitesi’nden yapılan açıklamada, “Başta öğrencilerimiz olmak üzere öğrencilerimizin eğitimi için her türlü fedakarlığı yapan Spor Bilimleri Fakültesi’nde görev yapan öğrencilerimize, ailelerine, antrenörlerine ve öğretim elemanlarına teşekkür ederiz. Böylesine önemli bir uluslararası organizasyonun kalbine bayrağımızı yükselterek İstiklal Marşımızı seslendirerek onurumuzu onurlandırıyor, başarı ve başarılarınızın devamını diliyoruz” dedi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın