https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Dünya Saati etkinliğinde Türkiye için ışıklar kapatılacak - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Dünya Saati etkinliğinde Türkiye için ışıklar kapatılacak

Dünya Saati etkinliğinde Türkiye için ışıklar kapatılacak

WWF-Türkiye’den (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) yapılan açıklamaya göre, vakfın davetlisi olarak her yıl Mart ayının son Cumartesi günü dünya çapında gerçekleştirilen Dünya Saati etkinliği, Mart Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Bu yıl 25, 20.30-21.30 saatleri arasında.


Bekir Ağırdır: Asıl konuşmamız gereken seçim güvenliği

WWF Türkiye öncülüğünde düzenlenen etkinlik kapsamında, Kahramanmaraş ve Hatay’daki depremlerde hayatını kaybedenler anısına Türkiye’deki önemli nokta, kurum ve evlerin ışıkları söndürülecek.

Ayrıca WWF Türkiye, Dünya Saati sırasında depremden etkilenen bölgeleri afete dayanıklı bir şekilde yeniden inşa etmek için “yeşil toparlanma” seferberliği çağrısında bulunuyor. Katılımcılar, Dünya Saati etkinlik web sitesine abone olarak Yeşil İyileşme kampanyasını destekleyebilecekler.

Açıklamada görüşlerine yer verilen WWF Türkiye Genel Müdürü Aslı Basınlı, bu yılki Dünya Saati’nin telafisi mümkün olmayan kayıplar nedeniyle üzüntüyle karşılandığını, doğal bir olayın felakete dönüşmesinin üzüntüyle karşılandığını söyledi. 16 yıldır dünyamızın geleceği için atılması gereken adımlara dikkat çekmek, bu kez kayıplarımızı anmak için bir saatliğine kapattık. Bu yıl Dünya Saati, ülkemizin tarihindeki en sarsıcı deprem kayıplarını anma saatidir.”

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın