medyauzmani.com
DU’da hukuk öğrencilerinin nakillerine protesto – Yerel Haberler

DU’da hukuk öğrencilerinin nakillerine protesto

Diyarbakır Degla Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri, fakülteyi sorunsuz bir şekilde okudukları yere transfer etme arzusuyla etkileşime girdi.

Ustanın haberine göre Diyarbakır Degla Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri, rektörün binasını değiştirmek istediği Hukuk Fakültesi’nin eski yerinde kalmasını talep ederek, kendilerine danışmadan bu hareketi protesto etti. Öğrenciler, “Dicle kanun haline getirilmek istemiyor” sloganıyla eylem yaptı.


BM İklim Zirvesi’nde “iklim değişikliğinden etkilenen ülkelere tazminat” tartışılacak

Üniversitemizden ayrılmayacağız

Hukuk fakültesi öğrencileri, kolejin yatay geçiş yerinin yetersiz olduğuna ve pedagojik bir kolej olduğuna işaret ederek, “Sınıfların büyüklüğü öğrenci kontenjanıyla orantılı değil. 100 kişilik düz dersliklerde, bitmeyen derslerin ve konferans salonunun bütçe müsait olduğunda ne zaman hazır olacağı, kantini ihale edilmeyen fakültenin ne zaman hazır olacağı konusundaki sorularımızı cevaplamayı reddediyoruz. 40 yıllık kültürümüzü oluşturan okulu bize danışmadan yok etmeye çalıştıklarını kabul etmiyoruz. Bu karardan dönene kadar kararlılığımızı sürdüreceğiz. Bırakmayacağız. Fakültemiz” dedi.

Alkış ve ıslıklarla devam eden protestonun hafta içi 12:00 ile 12:30 saatleri arasında devam edeceğini duyurdular.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın