https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Dokuz Eylül’den Adıyaman’a sosyal bir dokunuş - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Dokuz Eylül’den Adıyaman’a sosyal bir dokunuş

Dokuz Eylül’den Adıyaman’a sosyal bir dokunuş

DEÜ Adıyaman’da bulunan çadır ve konteyner kentler ile mobil içme suyu tesisi projelerinde yeni sosyal sorumluluk ve destek projelerini hayata geçirme çalışmaları; “Hepimiz Çocuktuk” projesi, “Herkes İçin Eğitim” etkinliği, “Acil Barınma Birimi” ve manevi destek çadırı aracılığıyla depremzede vatandaşlara destek olmaya devam ediyor.Adıyaman (İğfa) – Afetten etkilenen birçok ilde depremzedelere sağlık hizmeti, insani yardım, temel ihtiyaç ve gıda desteği sağlayan DEÜ, 25 kişilik akademisyen ve akademisyen kadrosuyla Adıyaman’daki çadır ve konteyner kentlerde yeni sosyal sorumluluk ve destek projelerini hayata geçirmeyi hedefliyor. çeşitli bölümlerden öğrenci gönüllüleri Üniversite gerekli işlemleri. DEÜ Dekanı Prof. doktor. Bölgedeki çalışmalara Nokht Hotar da dahil oldu ve kısa sürede birçok proje hayata geçirildi.

Yardım hareketimiz devam ediyor

DEÜ’nün zorlu operasyonda bölgeye her türlü yardımı yaptığına işaret eden Rektör Hotar, DEÜ’nün Adıyaman’da yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi verdi. “Yüzyılın felaketi” olarak bilinen depremin olumsuz etkilerini azaltmak için yürütülen tüm çalışmaların büyük önem taşıdığını belirten Rektör Hotar, DEÜ’nün bu konuda yardım seferberliğine başladığını belirtti. bağlam. Rektör Hotar, “DEÜ olarak ilk andan itibaren canımızı kurtarmak ve ardından yaraları sarmak için zamanla yarıştık. Bugün çeşitli proje ve çalışmalara devam etmek için desteğimizi bekleyen hemşehrilerimizin yanındayız.” Gezici içme suyu istasyonumuzun yanı sıra oyun ve masal atölyesi, oyun atölyesi, “Herkes İçin Bilim” etkinliği ve “Bilim Herkes İçin” etkinliği ile kurulan manevi destek çadırı ile depremden etkilenen milletimize destek olmaya devam ediyoruz. Hepimiz Çocuktuk” projesi.

Kütüphane oluşturulacak

Mimarlık Fakültesi öğretim üyelerinin öncülüğünde kurulan “Acil Barınma Birimi” hakkında bilgi paylaşan Rektör Hotar, “Özellikle afet durumlarında alternatif bir iç mekan tesisat çözümü arayışımız bu vesileyle hayat buldu” dedi. DEÜ Acil Barınma ‘Ünitesi’ Mimarlık Fakültemiz öğretim üyeleri tarafından projelendirilen ve demonte olarak taşınabilen ünite Teknik Atölyeler Şube Müdürlüğümüz tarafından üretilerek Adıyaman’a teslim edilmiştir. Bölgede bir kütüphane ve eğitim tesisi.

“Manevi destek çadırına” yoğun ilgi

Adıyaman'da şebeke suyunun içilmemesi uyarısı
Adıyaman’da şebeke suyunun içilmemesi uyarısı

DEÜ İlahiyat Fakültesi’nin Adıyaman’da kurduğu “manevi destek çadırı” ile ilgili de açıklama yapan Rektör Hotar, “İlahiyat fakültemiz tarafından ‘manevi destek ve irşat’ hattını hizmete açtık. Bu hat ile depremzede hemşehrilerimize sürekli manevi destek sağlamak Fakülte hocalarımız tarafından bu kez deprem bölgesinde kurulan “manevi çadırı” ile halkımızın acılarını paylaşmaya ve onlara yol göstermeye çalışıyoruz. Manevi destek çadırına vatandaşlarımız yoğun ilgi gösterdi. Onlara bu aşamada da katkımız olduysa ne mutlu bize.”

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın