https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Diyarbakır’da seçim öncesi ilk güvenlik toplantısı yapıldı - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Diyarbakır’da seçim öncesi ilk güvenlik toplantısı yapıldı

Diyarbakır’da seçim öncesi ilk güvenlik toplantısı yapıldı

14 Mayıs’ta yapılması planlanan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri öncesinde Diyarbakır’da ilk güvenlik toplantısı yapıldı.

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy’un başkanlık ettiği toplantıya doğu ve güneydoğu illerinden 12 vali, emniyet müdürü ve jandarma komutanı katıldı.

Mehmet Ersoy, “Bakanlık olarak buradaki tavrımız net ve nettir. Seçim milletin tercihidir. İşin siyasi anlamı ve sonuçları bakanlık olarak bizim görev ve menfaatimizin dışındadır.” açıklamasını yaptı.

Türkiye’de seçim güvenliği kampanya ve propaganda dönemi ile oy kullanma ve sayım süreçleri olmak üzere üç noktada ele alınmıştır.


Kahramanmaraş’ta 4.9 büyüklüğünde deprem

“Önemli olan özgürlüğü sağlamaktır.”

NTV’den Nizamuddin Kaplan’ın haberine göre Ersoy, “Elbette burada ele alacağımız en önemli konu, güvenlik gerekçesi ile ifade özgürlüğünün engellenmesi değil. ifade ve seçim özgürlüğü için bir ortam sağlayın” dedi.

18 yaşından küçüklere çıkartma dağıtılması yasaktır.

Seçim sürecinde 18 yaşından küçüklerin seçim materyali, broşür ve afiş dağıtmasına izin verilmeyecek.

Zorunlu haller dışında kolluk kuvvetlerinde çalışan tüm çalışanların izinleri iptal edilecektir. Polis, jandarma, sahil güvenlik, güvenlik görevlisi ve geçici güvenlik görevlisi olmak üzere toplam 601.251 personel istihdam edilecektir. Ayrıca helikopter, drone, drone, gemi, bot, savaş aracı ve TOMA gibi tüm hava unsurları da çalışır durumda olacak.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın