https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Depremden etkilenen kayıtlı hayvan yetiştiricilerine destek verilecek - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Depremden etkilenen kayıtlı hayvan yetiştiricilerine destek verilecek

Depremden etkilenen kayıtlı hayvan yetiştiricilerine destek verilecek

Cumhurbaşkanlığı kararına göre depremden etkilenen hayvan ve arıcılara bir defaya mahsus olmak üzere destek sağlanacak. Tarım ve Orman Bakanlığı sistemine kayıtlı olmayan üreticiler teşvikten yararlanamayacak. Karara göre, depremde ölen hayvanlar için Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı il ve ilçe hasar tespit kurulları çalışma yapacak. Ölen hayvanların Tarım, Hayvancılık ve Orman Bakanlığı Bilgi Sistemine kaydedilmesi gerekecek. Hayvanlar bakanlığa bağlı üretici ve yetiştirici kuruluşları aracılığıyla temin ve dağıtımı yapılacak.

Arıcılara şeker desteği

Arıcıların şeker teşvikinden yararlanabilmesi için kovanların Tarım ve Orman Bakanlığı’nın arıcılık kayıt sistemine kayıtlı olması gerekmektedir.

Sisteme kayıtlı olmayan arıcılar yardımlardan yararlanamazken, arıcılara bir defaya mahsus olmak üzere kovan başına 4 kilograma kadar şeker desteği sağlanacak. Türkiye’deki şeker fabrikalarından elde edilen şeker, tarım ve orman bölge müdürlükleri veya Tarım Bakanlığı’ndan lisanslı üretici kuruluşları aracılığıyla dağıtılacak.

kanatlı hayvanlar


Seçim günü uygulamaları ve yasakları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Kanatlılar da Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü veya üretici birlikleri aracılığıyla dağıtılacak.

Tarım ve Orman Bakanlığı’na sunulan kısa listeler Bakanlıkça onaylanacak ve ödemeye konu tutarlar üreticinin hesabına aktarılacaktır.

Destek için gerekli işlemler Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından uygulanacaktır. Yardım, Tarım ve Orman Bakanlığı bütçesinden karşılanacak ve gerekirse ek ödenek sağlanacaktır.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın