https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Değişim ve Demokrasi Partisi Kılıçdaroğlu’na destek kararı aldı – Yerel Haberler

Değişim ve Demokrasi Partisi Kılıçdaroğlu’na destek kararı aldı

Değişim ve Demokrasi Partisi Genel Başkanı Abbas Tom, “Sinan Ogan, Cumhur İttifakı’na geçerken ATA koalisyonu üyeleriyle istişare etmedi. Biz Sinan Ogan’a hakkımızı vermeyiz… İttifak terör örgütünü hazmedemez. Hüda Bar gibi Hizbullah’a bağlı ya da kendi çıkarı için milletvekili çıkaracak. Değişim ve Demokrasi Partisi olarak ülkemizdeki bu kirli sistemi değiştirmek ve güçlendirilmiş bir parlamenter sisteme dönüştürmek için elimizden geleni yapacağız.

Değişim ve Demokrasi Partisi Genel Başkanı Abbas bugün yaptığı yazılı açıklamada, ATA koalisyonunun cumhurbaşkanı adayı Sinan Ogan’ın ikinci tur seçimlerde kendilerine danışmadığına işaret ederek Tom Ogan’ı eleştirdi. Her gözlemci:

“SİNAN OĞAN’a hakkımızı vermedik”

ATA ittifakı olarak kırmızı çizgilerimiz ve şartlarımız bellidir. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bu kırmızı çizgileri hiçe sayarak Cumhur İttifakı’na geçen Sinan Ogan’ı artık destekleyemeyiz, yanında duramayız. Sinan Ogan, Zafer Partisi ile Değişim ve Demokrasi Partisi’nin oylarının yüzde 5’ini aldı. Cumhur İttifakı’na geçiş sürecinde ATA İttifakı üyeleriyle istişarelerde bulunmadı. Sinan Ogan’a hakkımızı vermiyoruz.

Mülteci göndermek, okullarda yeminleri yeniden okumak, meclisleri kapatmak, kurumlarda Türkiye Cumhuriyeti’ni yeniden tescil ettirmek, Sinan Ateş’in katil ve kışkırtıcılarının tutuklanması olmazsa olmaz koşuldur. Milliyetçilik, Kemalizm gibi gerçekleri ayaklar altına alan Cumhur İttifakı’na Sinan Ogan’ın katılmasının derin üzüntüsünü yaşıyoruz.

Bu itibarla Türkiye’nin geleceği söz konusu olduğunda Cumhur İttifakı’nın Cafer Okan ve Konca Koreş’in katillerinin de içinde bulunduğu Hüda Bar partisiyle ittifak yapması kabul edilemez.Erdoğan: Seçimden sonra önemli olan aile kurumunu bir an önce güçlü konuma getirmek.

Bir ittifak, Hüda Bar gibi Hizbullah’a bağlı bir terör örgütünü içine alamaz, sırf kendi çıkarı için meclise milletvekili çıkaramaz. Değişim ve Demokrasi Partisi olarak ülkemizdeki bu kirli sistemi değiştirmek ve güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçmek için elimizden geleni yapacağız.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın