https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Davutoğlu’ndan Sinan Ateş’e telefon görüşmesi – Dokuz8haber - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Davutoğlu’ndan Sinan Ateş’e telefon görüşmesi – Dokuz8haber

Davutoğlu’ndan Sinan Ateş’e telefon görüşmesi – Dokuz8haber

Ülkü Ocakları Partisi eski lideri Sinan Ateş, Ankara’da sokak ortasında öldürüldü. Sinan Ateş’in öldürülmesinin ardından siyasette hararetli bir tartışma yaşandı ve iktidar kanadında uzun süre sessizlik hakim oldu. MHP’den herhangi bir açıklama veya başsağlığı dillendirilmezken, AKP uzun bir aradan sonra polis birimlerinin görev başında olduğunu söyledi.

17 tutuklama

Millet İttifakı bu sessizliği sert sözlerle eleştirerek, Sinan Atış’ı öldürenlere emri kimin verdiğinin ortaya çıkarılması gerektiğini söyledi. Gülsuyu Çetesi adlı çeteye mensup Sinan Ateş Doğukan Çipp, MHP İstanbul İlçe Başkanı Ufuk Köktürk ve cinayette kullanılan motosikleti kullanan Vedat Balkaya, olaya karışan Suat Kurt cinayetinde yakalanan isimler tutuklandı. Cinayetten günler önce Sinan Ateş’i takip eden Swat Mahkemesi, cinayetten önce kaldığı kişinin cinayetin tetiğini çektiği iddia edilen iki özel usul polisi Eray Özyaycı Zekeriya A., Aşkın Mert Gilenbi ve Murat Can Çolak olduğunu tespit etti. , Eray Özyağcı ve iki Özel Harekat Polisini Ankara’ya getiren otomobilin sahibi Mustafa Öznel ve Eski Genel Merkez Müdürü Ülkü Okaklari Tolcan Demirbaş Alku Okaklari Başkan Yardımcısı Emre Yüksel Hakan Seraj’dan önce Eray Özyağcı ve Vedat Belkaya’nın kaldığı evin sahibi Daha önce Uvuk Kök Türk ve Doğukan Gebe’de avukatlık yapan Serdar Öktem olarak anılıyor.

”Siz sustuğunuz sürece ben sormaya devam edeceğim”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Sinan Ateş cinayetine ışık tutmak ve sessizliği bozmak için her gün hükümeti sorguya çekiyor. Davutoğlu bugün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

Sinan Ateş öldürülmeli.

11 hafta

77 gün

1848 saat geçti.


İnşaatı devam eden Diyar Galleria’nın eski müteahhidinden rüşvet iddiası

Bahçeli, Erdoğan ve Soylu hala sessiz. ne bekliyorsun? Siz sustuğunuz sürece ben sormaya devam edeceğim.”

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın