https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Davutoğlu: Hakan Fidan’a güvenim tam - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Davutoğlu: Hakan Fidan’a güvenim tam

Davutoğlu: Hakan Fidan’a güvenim tam

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Halk TV’nin Lider Masası programında Bengusap Babayker ve İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtladı. Davutoğlu gündeme ilişkin yaptığı açıklamalarda MİT Başkanı Hakan Fidan’ın öğrencisi olduğunu belirterek kendisine güveninin tam olduğunu söyledi.

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun HDP’ye ziyaretini değerlendiren Davutoğlu, “Bu masada olmanız sizi partilerle görüşüp görüşmemenize zorlamaz. Saygı gerekir. Cumhurbaşkanı adayımız Türkiye’den insanlara ulaşsın. Kılıçdaroğlu’nun HDP ile görüşmesi normaldir. Söz konusu Türkiye olunca ibretlik bir insanın öldürülmesine yanıt veremeyenler Uluslararası Kızılhaç Yılı’ndan söz edemez.”

”Langırt maçının olayı ırkçılıktır”

Davutoğlu, Bursaspor maçına ilişkin değerlendirmesinde, “Bursaspor maçında yaşananlar ırkçılık ve ayrımcılıktır. Bursa Polisi ve Valiliği herhangi bir bilgi almamıştır. Bu kadar mı zayıflar? Bu kadar bilinçli organize olmuş bir grubun içinden çıktılar.” hayranlar ve bizim için “90’lardan sizi seviyoruz. Sizi yıllara geri götüreceğiz.” “Bursa’daki olay bir şeye işaretse, kim seçime giderken bu tür provokasyonlara bulaşırsa, kim yaparsa yapsın sandıkta mükafatını alacak. Amedspor halkına geçmiş olsun. Diyarbakır bizim için Bursa kadar değerlidir.


Sanatçılardan Mata işçilerine dayanışma mesajı

Borreocats otururken çay fincanlarını toplayamaz

Dün Brüksel’deki NATO karargahında yeniden başlayan Türkiye-İsveç-Finlandiya üçlü görüşmelerinde Türk heyetinde yer alan Korgeneral Göksel Kahya’nın masadaki boş çay bardaklarını toplamasına yanıt veren Davutoğlu, “Bakın. , bugün onu gördüğümde “yoruldum” dediler gerçekten “Evet silahlı kuvvetlerimizin milli itibarını korumak bizim görevimiz. NATO toplantısı ve NATO genel temsilcisi bir fincan çay alıyor. Paşa” Üniformalı yapmayacağım.Videoda bunu gördüm “Bu nasıl olur!” dedim: Evet, Silahlı Kuvvetlerin daha önce vesayet pozisyonu yoktu ama itibarlarına asla zarar verilemez.Paşa olmaz Bürokratlar orada otururken masada çayları toplayın.Silahlı Kuvvetlerin ve Türkiye Cumhuriyetinin güvenlik onuru şerefine.. Şimdi bu nasıl olur?!”

Albayrak’ı siyasete alet etmeyin dedim.

Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı ve eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ı Erdoğan’a anlattığını belirterek, “Albayrak’ı siyasete bulaştırmayın, size ve kendisine zarar verir.”

Erdoğan’ın bir diğer damadı Selçuk Bayraktar hakkında da açıklama yapan Davutoğlu, “Selçuk Bayraktar saygı duyduğum bir isim. sahadaki hizmeti siyasetteki hizmetinden çok daha önemlidir.Biz kimseye akrabalık bağına bakmayız.Vatanına hizmet eden herkesin yanındayız.Keşke bir paykar yerine on paykar olsa.

Petep’te Perinchik Okulu’ndan erkekler var

MHP lideri Devlet Bahçeli ve Vatan Partisi lideri Doğu Berencik’in “saray” üzerindeki etkisine dikkat çeken Davutoğlu, randevu verilirken devlet yetkililerinin değil Bahçeli’nin istişare edildiğini belirtti. Davutoğlu, Beringik’inkine benzer ifadeler kullanarak, “Beştepe’de kritik noktalarda Beringik okulundan adamlar var” dedi.

Erdoğan’ın seçimi kazanması halinde MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın cumhurbaşkanı yardımcısı olacağı yönündeki söylentilere ilişkin Davutoğlu, ikisinin de Taliban olduğunu belirterek bürokrat olduklarını vurguladı. Zaman içinde bu iki yolla yollarının ayrıldığını, bu iki yolun kendi yolunu tuttuğunu ve bunun normal olduğunu ifade eden Gelecek Partisi Genel Başkanı, Hakan Fidan’ın kritik zamanlarda görevini hakkıyla yerine getirdiğine şahit olduğunu belirtti. durum. Ve kendine tamamen güveniyordu.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın