https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Davutoğlu: Beştepe ve MHP adayı açıklayınca panik yaşandı - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Davutoğlu: Beştepe ve MHP adayı açıklayınca panik yaşandı

Davutoğlu: Beştepe ve MHP adayı açıklayınca panik yaşandı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, KRT TV’de yayınlanan “Başka Bir Açı” programında Selin Yalaz’ın konuğu oldu. Programda 14 Mayıs’ta yapılması planlanan seçimlere ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulunan Davutoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ortağı olduğu Millet İttifakı’ndan cumhurbaşkanı adayı olarak seçilmesi ve bunun yansımalarına değindi. Halk İttifakı hakkında. . Gelecek Partisi lideri Cumhur İttifakı’nın genişlemesine ve olası sonuçlarına da değindi.

Panik adayını açıkladık

Ahmet Davutoğlu’nun öne çıkan açıklamaları şöyle:

“Adayımızı açıkladık, Biştibi’nde ve Milliyetçi Hareket Partisi’nde panik oldu. 6 Mart’ta cumhurbaşkanı seçimleri açıklayınca ardından Altı Levha’nın adayını açıkladığımızda Biştibi’de panik, Milliyetçi Hareket Partisi’nde panik oldu. …

Cumhur İttifakı 2018’den beri iki ana aktör etrafında şekillendi: AKP, MHP, Erdoğan ve Bahçeli demiyorum. AKP diyebilmek için MYK gelişmelerden haberdar olmalı, MHP kurulları bilgilendirilmelidir. Hiçbiri bilmiyor.

“Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Beyrut’taki genel merkezi çöktü.”


Yayılıyor: Şap hastalığı başka bir ilçedeki bir hayvan pazarını kapattı

Erdoğan ve Bahçeli’nin yönetim kurullarında neler yaşandığını kendileri bile bilmiyor. D’Estacy milletvekili oldu ama sürecin neresinde olduğu belli değil.

En tarifsiz ilişki Vatan partisi ile Perincik ilişkisi… Perincik her yerde “Ülkeyi biz yönetiyoruz” diyor. Aslında Beringik’te Beştepe’de heteroseksüel erkekler var. AKP’lilere söylüyorum: Perincik, Beştebi’ye sizlerin oylarıyla hükmediyor. Eski dostları ve ideolojik görüşleri ile AKP genel merkezi atıl durumdadır.

Beştepe’de Perinçek erkekleri, Bahçeli-Erdoğan tanışır.Destici zaman zaman karşımıza çıkar ama bu dört oyuncu ilişkilerinde bir türlü anlaşamazlar.

‘AKP’liler Bahçeli ile iktidar olmaya çalışıyor’

Bahçeli, Cumhuriyet tarihinin en rahat lideridir. Herkes biliyor ki, örneğin bir bakanın arkasında durursa Süleyman Soylu’nun arkasında durur ve Süleyman Soylu’yu görevden alamaz. Birinin arkasında durursa yürür.

Bahçeli, Sinan Ateş gibi bir işi örtbas etmek istiyorsa örtünür. Bahçeli, mafya örgütleriyle bağlantılı bir kişiyi hapisten çıkarmak istiyorsa daha önce bir aldatmacaya maruz kalır.

AKP’liler bile kendi genel merkezlerini değil, Bahçeli Kanalı’nı kullanarak iktidara ulaşmak istiyor.

Yarın bu süre biter ve dosyalar açılırsa imza yetkisi olmadığı için Bahçeli’ye kimse dokunamaz. Şimdi bu aslında MHP’lilere hakarettir. Milliyetçi Hareket Partisi’nin üyeleri hükümette nerede? Biz yozlaşmanın parçası değiliz diyorlar ama zor kullanırsan kullanırsın.

“Erdoğan Bahçeli Dio her kanalı kullanıyor”

Hüda PAR aracılığıyla Kürt seçmeni, Refah Restorasyonu Partisi aracılığıyla da muhafazakâr seçmeni kendine çekmeye çalıştı. Neden Hüda Bar ve neden yine Refah Partisi? Her iki partinin de AKP’ye yönelik başlıca eleştirileri vardı. Çünkü Kürt ve muhafazakâr seçmeni kaybettiğini görüyor.

Kürt seçmen kaybeder. Geçen sefer Osman Öcalan’ı TRT’ye getirmişti, kazanmadı, İmralı’dan mesaj getirdi, kazanamadı. HDP kanalını kullanmak istiyor ama HDP’ye o kadar ağır ithamlarda bulundu ki, yine de bu kanalları kullanmak istiyor.Erdoğan Bahçeli ikilisi her kanalı kullanıyor.

Ama bu sefer yine muhafazakar bir şekilde Refah Partisi üzerinden Huda-Bar Partisi üzerinden Kürt seçmeni kendine çekmeye çalışıyor. Ama samimiyetsiz bir politikanın hiçbir değeri yoktur.

Bize çarptılar, çarptılar, masadan masaya … Şimdi masa kurmaya çalışıyorlar ama masaya oturacak oyuncular nerede buluşacak?

“Anlaştıkları tek şey, güçlü olandır.”

Sözü Sayın Erdoğan’a veriyorum: Bu liderleri cumhurbaşkanı yardımcısı adayı olarak açıklayın. Başkalarını da davet ediyorum: Sayın Bahçeli, eğer gerçekten devlete saygı duyuyorsanız, sorumluluk alın. Neden yandan bakıyorsun? Destici Bey ikinci oyuncu gibi durma orada.

Cumhur İttifakı bir ittifak olarak kurulmadı. Üzerinde anlaştıkları tek şey otoriterliktir. Ümmet İttifakı’nda prensip birliği vardır ve aramızdaki fark da budur.

Televizyonda ne gösterildi?

Paniklediler. AKP’nin Beştebi’deki genel merkezindeki atmosferi ve gerilimi hissedecek kadar temasımız var. Büyük bir panik var. Erdoğan yapmayı reddettiği şeyi yapmalı.

Türkiye’nin PKK’ya karşı sözde en güçlü lideri Bahçeli kim? İmralı’dan mesaj gelince ne yaptı? Haklı çıkar. Osman Öcalan televizyona çıkınca Bahçeli ne yaptı? Her şeye bağıran Bahçeli de onu affeder. İktidara bağlılıkları var.

“Berinch’in adamları çok geç kaldı.”

Erdoğan, Perincik’i ittifakına dahil etmemiş ve adamlarını Beştepe’nin en önemli yerlerine getirmişti. Ethem Sancak, Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (MKYK) Vatan Partisi’ne geçti. Şimdi AKP seçmenine soruyorum. Bu nasıl bir durum? Brincik, Şeytan Ayetlerini Türkçeye çeviren ve büyük bir provokasyona sebep olan adamdır. Adamın biri ezanı Türkçe okuyalım diyor. Adamın biri Öcalan’a gül veriyor. Bir adam 28 Şubat’ta başörtüsü yasağını savunuyor. Peki şimdi neden Erdoğan’ın yanında duruyor? Çünkü adamlarını şüpheye düşürdü. Beringik’in bütün bu adamları modası geçmiş. 14 Mayıs’ta halk tarafından seçilmemiş olsalar da iktidarı kullanan tüm meclis üyeleri geldikleri yere geri dönecekler.”

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın