medyauzmani.com
DASK ve deprem sonrası konut sigortasına talep arttı – Yerel Haberler

DASK ve deprem sonrası konut sigortasına talep arttı

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ı vuran deprem felaketinin ardından deprem ve konut sigortası talebindeki artış dikkat çekti. Kahramanmaraş’ı vuran ve toplam 11 ilde yıkıcı etkiler yaratan deprem felaketinin üzerinden bir ay geçti.

Afetin de etkisiyle sigorta bilincinin arttığına dikkat çeken Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, DASK ve konut sigortasına talepte özellikle Doğu, Akdeniz bölgesi ve İstanbul’da geçen yıla göre 4 kat artışla karşı karşıya olduklarını belirtti. Her yıl, “Deprem bölgesinde yaşayan bir toplum olarak bu bilinç arttı. Bu seviyenin sadece afetlerden sonra değil, her zaman korunması gerekiyor.”

Politikalardaki bu artışı değerlendiren Gülen, “Beklenen İstanbul depremine bakıldığında geçen yıla göre bu bölgede 4 kat artış olduğunu söyleyebilirim. Akdeniz bölgesinde de DASK ve konut sigortasına talep 4 kat arttı.” Yüzde 63 gibi önemli bir oran yeni poliçelerden geliyor. Bu da toplum olarak özgüven bilincinin geçmiş yıllara göre 3-4 kat arttığını gösteriyor.”

Gezi katliamının 28. yılında hayatını kaybedenler anıldı
Gezi katliamının 28. yılında hayatını kaybedenler anıldı

Konut sigortası DASK’a ek teminat

DASK sigortasının gerekli olduğunu ancak belli bir miktar için gerekli olduğunu vurgulayan Gülen, DASK poliçesine ek olarak konut sigortasındaki artışın da sigorta bilincinin arttığını gösteren en önemli unsurlardan biri olduğunu belirtti.

Afetlerde tam teminat sağlanabilmesi için konut sigortası yaptırmanın önemine vurgu yapan Uğur Gülen, “Bu belge DASK için ek bir teminat olmasının yanı sıra, kiracıların mallarını korumak için tercih ettiği bir üründür. Deprem bölgesi, bu farkındalık düzeyi” sadece afetlerden sonra değil, her zaman devam etmelidir.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın