https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Daily Telegraph’tan seçim analizi – Dokuz8haber - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Daily Telegraph’tan seçim analizi – Dokuz8haber

Daily Telegraph’tan seçim analizi – Dokuz8haber


Herhangi bir bakandan, nereden aday gösterildi?

“Göçmen karşıtlığı Türkiye seçimlerinden önce Erdoğan’ı devirmekle tehdit ediyor” başlıklı haberde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın en büyük rakibi olduğu söylenen Kılıçdaroğlu’nun geçen hafta Suriye sınırını ziyaret ettiği ve seçilmesi halinde mültecileri göndereceği hatırlatıldı. iki yıl içinde ev.

Kılıçdaroğlu haberde, “Cumhurbaşkanlığımın iki önemli hedefi var: Birincisi Suriyelileri anavatanlarına döndürmek, ikincisi de İran üzerinden yasa dışı yollarla gelenleri İran’a geri döndürmek.”

Ulusal El Kaide Hareketi

Gazetenin Ortadoğu muhabiri Campbell MacDiarmid’in haberinde, “14 Mayıs seçimleri öncesi kampanya tüm hızıyla devam ederken, taraftarları arasında ‘Gandhi Kemal’ olarak tanınan Kılıçdaroğlu, uzun süredir Erdoğan’ı destekleyen ulusal tabanın oyununa doğru adımlar attı.” ve Adalet ve Kalkınma Partisi. The Telegraph, seyircilerin yaklaşımı hakkında şunları yazdı: “Göç sorunuyla ilgili hoşnutsuzluk yıllardır artıyor. Kamuoyu yoklamaları, göçü düzenli olarak ulusun karşı karşıya olduğu en acil sorunlar arasına yerleştiriyor.”

Sınır güvenliği sözü

Son anketlerin Erdoğan nezdinde Kılıçdaroğlu’nun imajını gösterdiğini yazan gazete, “Yükselen enflasyon, borç ve Türk parasının değer kaybetmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, 20 yıldır yönettiği ülkeyi kontrol etmek için zorlu bir mücadeleyle karşı karşıya. .”

Raporda, “Türkiye’nin 85 milyon insanının çoğu ekonomik baskı altındayken, Kılıçdaroğlu, 3,6 milyon kayıtlı Suriyeli mülteciyi ve diğer ülkelerden 320 bin mülteciyi evlerine dönmeye davet etmenin tabandan bir politika olacağını umuyor.”

“Bizim için mesele çok basit: sınır güvenliği ulusal güvenliktir. Sınır güvenliği egemen bir devletin en temel ve gerekli sorumluluğudur. Suriyeli misafirlerimizle vedalaşacağım ve bir hafta içinde Başkanlığımın ilki “Kapatacağım”.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın