https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Cumhuriyet Halk Partisi’nden 107 milletvekili Muharrem İnce’ye davet – Yerel Haberler

Cumhuriyet Halk Partisi’nden 107 milletvekili Muharrem İnce’ye davet


ATA İttifakı, ittifak protokolünü YSK’ya sundu

Çağrıda, “Cumhuriyetimizin 100. yılında, bir rejimi devirme amacı güdenlere karşı büyük dayanışmanın bir parçası olmaya karar vereceğinize inanmak istiyoruz. Biz Milletvekilleri olarak bu fedakarlığı asla unutmayacağız.” Alacağın kararla vereceksin ki Cumhuriyet sevdalıları birleşsin.” Kötü niyetlere karşı laik demokrasi.

Daha önce milletvekili olarak görev yapan 107 CHP’li milletvekili, 14 Mayıs seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı olmak için imza toplayan Balad Partisi’nin genel başkanı Muharrem İnce’ye Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı, genel başkanına destek çağrısında bulundu. CHP’nin. Kemal Kılıçdaroğlu. Muharrem İnce ile birlikte TBMM’de çoğunluğu CHP’li milletvekili olan siyasetçilerin çağrı metni şöyle:

“Türkiye’nin birinci önceliği Erdoğan diktatörlüğünden kurtulmaktır”

Sayın Muharrem İnce,

Atatürk ve onun kurduğu laik Cumhuriyet sevdalısı milletvekili arkadaşlarımız olarak sizlerin vatanseverliğinizden, Atatürk ve Cumhuriyet sevginizden, bu yolda mücadele azminizden hiçbir zaman şüphe duymadık. Çünkü bunca yıldır bizimle dayanışma içinde bu davaya hizmet ettiniz. Önemli görevler başardınız. Fark edeceğiniz üzere bugünlerde Türkiye’nin birinci önceliği, ülkemizi karanlık ve köhne bir yapıya sürükleyen bu vahşi rejimden, tek adam rejiminden ve özellikle de Erdoğan diktatörlüğünden kurtulmaktır.

Oluşan büyük dayanışmanın bir parçası olma kararını vereceğine inanmak istiyoruz” dedi.

Bu seçimler cumhuriyet mi şeriat mı tercihinin oylanacağı seçimler olacak. Bu nedenle, Cumhuriyetimizin 100. yılında, eskimiş bir rejim ilan etmeye çalışanlara karşı büyük dayanışmanın bir parçası olmaya karar vereceğinize inanmak istiyoruz. Biz Meclisteki arkadaşlarımız, CHP seçmeni ve Laik Demokratik Atatürk Cumhuriyeti’ni destekleyen milyonlarca insan, Laik Demokratik Cumhuriyet sevdalılarının tek vücut olması için alacağınız kararla vereceğiniz fedakarlığı asla unutmayacağız. aleyhte olanlara karşı yürek. Sizleri bu duygularla selamlıyor ve atacağınız yapıcı adımlar sonucunda sizlerle gurur duymak istiyoruz. Sevgiyle kalın, Cumhuriyetle kalın, Atatürk’le kalın…”

107 çağrı işareti adı

İnce’yi arayan 107 ismin listesi şöyle:

Mehmet Tumanbay, Enis Totuncu, Şekru Elıkdağ, Esvender Korkmaz, Skid Yıldız, Mustafa Özyurt, Mustafa Altimisi, Hasan Akyol, Mustafa Ghazalji, Neven Gay Arbatur, Mustafa Yılmaz, Abdulkadir Atuş, Ansar Özk, Bülent Baratalı, Yüksel Çengel, Halil Çolhaoğlu , İsmail Diger, Muhsin Koçegit, İbrahim Tez, Güneş Gürsler, İsmet Çanakçı, Zuhair Amber, Hüseyin Özkan, Ali Jamhur Yaka, Fahrettin Özkan, Ali Jamhur Yaka, Fahrettin Özkan Bayındır, Mehmet Parlakyiğit, Metin Somuncu, Selahattin Öcal, Ömer Çiftçi , Sedat Uzunbay, Hasan Güyüldar, Ruşen Işın, Mustafa Yıldız, İbrahim Taşdemir, Halil Ünlütorbe, ükçelöşelöşütepe Ersoy Bulut, Atilla Emek, Arsan Savaş Arpacıoğlu, Altan Tuna, Necati Uzdil, Ahmet Yılmaz Kaya, Vahit Çekemez Karamez, Şefik Zendemir, Şefik Kartal, Muharrem Kılıç, Feridun Ayvazoğlu, Eeprolse Elal Topkan, Ali Haydar Şahin, Ali Ahmet Ertürk, Musa Jam, Selçuk Ayhan, Çifki Kılıçoğlu, Metin Arif Ağaoğlu, Hulusi Güvel, Yaşar Ağüz, Erol Açıçel, Zeki Ünal, Fouad Ertjeli, Muhammed Qizi ve Muhammed Qizi. Ali Haydar Erdoğan, Zaki Nasi Tarhan, Ahmet Gözel, Tevik Kuçak, Atilla Hon, Çetin Bilger, Bahatin Alaguz, Kazem Özef, Nasi Aslan, Hüseyin Güler, Orhan Eraslan, Ali Yiğit, Orhan Sur, Orhan Deren, Adan Şimşek, Beşir Baydar Şahin Şahin, Abdülaziz, yazar, Ufuk Özkan, Malik İkder Özdemir, Mahmud Işık, Halil Çalık, Ali Göni, Numan Gültekin, Hilmi Devili.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın