medyauzmani.com
Cumhurbaşkanlığı adayı Kılıçdaroğlu Malatya’da – Dokuz8haber – Yerel Haberler

Cumhurbaşkanlığı adayı Kılıçdaroğlu Malatya’da – Dokuz8haber

Bir vatandaş Kılıçdaroğlu’na, “Sizin desteğiniz dışında AFAD’dan, Kızılay’dan ya da başka bir yerden tek bir çivi gelmedi. Öncelikle Veli Bey’e çok teşekkür ediyorum. Bu mahalleye ilk yardım Ankara Büyükşehir’den ekmek ve su. Kılıçdaroğlu, bölgede vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için çalışan ekipleri ziyaret ederek bilgi aldı ve çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Cumhurbaşkanı adayı ve genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Malatya’ya geldi. Kılıçdaroğlu’na; CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Sekreteri Selin Saik Bök, CHP Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Cet Torun, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş.

Malatya’da depremden etkilenen vatandaşlar Kılıçdaroğlu’nu “Hoş geldiniz Sayın Cumhurbaşkanı” diyerek karşıladı. Bir vatandaş Kılıçdaroğlu’na “Yürü, Anadolu Kemal’e kim destek olacak?” diye seslendi.

Kılıçdaroğlu’na bir vatandaş, “Kızım, müzik öğretmeni, Maraş’taki güzeller güzeli torunum, damadım, damadım, damadım ve kayınvalideme cansız bedenim için teşekkür ettim. cumartesi moloz moloz şükrettim geldim geldim her yer bana kapı duvar oldu onu beceremedim çadır bile bulamadım şimdi ihtiyacım yok yok bir şey satın almak istiyorum.” Kılıçdaroğlu taziyelerini iletti. Depremde yakınlarını kaybeden vatandaş Kılıçdaroğlu’na sarıldı.

Kılıçdaroğlu çadır kentte vatandaşları ziyaret etti. O sırada Kılıçdaroğlu, depremden zarar gören bir çocuğun elini öptü ve başını okşadı.

Depremden etkilenen bir vatandaş Kılıçdaroğlu’nu çadırına davet etti. Vatandaş, Mustafa Aydoğ’a atıfta bulunarak, “Belediye başkanı bizimle gerçekten ilgilendi” diyerek İzmir Bornova Belediye Başkanı’na teşekkür etti.

“Türkiye’de çadır bulamadık ama ben Çin’den bulurum” dedi.

Depremden etkilenen vatandaş bunun bir başarı olduğunu söyledi. CHP’li belediyelerin başarıları. İnanabiliyor musun, ilk üç gün ızdırap içindeydim. Mustafa bey sağ olsun bizimle ilgilendi.” Kılıçdaroğlu, “Türkiye’de çadır bulamadık ama ben Çin’de bulurum. O Çin’den çadır bulmuş” dedi.

“Eksiklerimiz var, istedik”

CHP Genel Sekreteri Celine Saik Bok, konuk oldukları çadırda demlenen çay ikramında bulundu. Yurtaş, “Belediye Başkanı Yeşilyurt buraya geldi. Biz de eksiklerimiz olsun istedik. Ben size palet göndereyim” dedi. Ben de Sayın Cumhurbaşkanı palet gönderirseniz olur ama ben ne koyayım dedim. palet? Sünger battaniye göndermeyin. “Bizde yok” dedi şef. “Peki, ne ihtiyacımız varsa alalım” dedi.

“Vili Ababa, Malatya Değeri”

Yurtaş, Kılıçdaroğlu’na, “Veli Ağbaba Bey Malatya için değerlidir. Bu büyük bir değer. Neyse ki bize o alanı vermediler. Fili Agaba’ya teşekkürler.

“Kurban olayım”

Depremden etkilenen bir kadın vatandaş Kılıçdaroğlu’na “Gece rüyamda seni gördüm” diyerek elini öpmek istedi. Kılıçdaroğlu, vatandaşa “İstağfurullah” diyerek sarıldı. Kadın, Kılıçdaroğlu’na ‘Senin kurbanın olurum’ dedi.

“BOY DUACIYIM”

Depremden etkilenen başka bir kadın, “Senin için dua ediyorum” dedi. Kılıçdaroğlu çadırlı bir kreşe girdi. Burada görevlendirilen vatandaşlardan biri, “Bornova belediyesinden, CHP’nin Malatya’daki gençlik kolundan ve buradaki kadın kolundan çok yardım aldık. Burayı çocuklara güzel bir hale getirmeye çalışıyoruz” dedi. : “Yine bir şeye ihtiyacın olursa, belediye başkanı burada, çocukların bir şeye ihtiyacı olursa.”

“Bu mahalleye ilk yardım Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden ekmek ve su”

Bir vatandaş Kılıçdaroğlu’na, “Sizin desteğiniz dışında AFAD’dan, Kızılay’dan ya da başka bir yerden tek bir çivi gelmedi. Öncelikle Veli Bey’e çok teşekkür ediyorum. Bu mahalleye ilk yardım Ankara Büyükşehir’den ekmek ve su. Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum’ dedi.

“Kamal Didi, Sürpriz”

Kılıçdaroğlu, kendisine “Kemal Didi sürpriz” diye seslenen çocuklarla sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

“Gerçekten minnettarız”


Depremzedelerin tepkisine ‘gülerek’ yanıt veren Vali Şahdar istifa etti

Kılıçdaroğlu, Anadolu Gençlik Derneği ve Kansuyu Derneği koordinasyonunda bölgede faaliyet gösteren ekipleri ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Kılıçdaroğlu, “Deprem mağdurlarına hizmet etmek, sorunlarının çözümü için çaba sarf etmek çok önemli. Minnettarız. Bugün, yarın ve gelecekte acımızı, sevincimizi birlikte paylaşıyorsak… Bu itibarla sizlerin de emeği olsun” dedi. hizmet çok değerli bir hizmet hepinize canı gönülden teşekkür ediyoruz.”

Kılıçdaroğlu daha sonra Anadolu Gençlik Derneği ve Cansuyu Derneği’nden bir ekiple hatıra fotoğrafı çektirdi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın