https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Çorum’da cinayet zanlısının babasına 15 yıl, oğluna 26 yıl 8 ay hapis cezası verildi. – Yerel Haberler

Çorum’da cinayet zanlısının babasına 15 yıl, oğluna 26 yıl 8 ay hapis cezası verildi.

Mustafa Eköz’ün tutuklu bulundukları cezaevinden tabancayla öldürülmesine ilişkin Songurlu 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya Ahmet Özkarslı ve babası Mehmet Özkarslı, Sesli-Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden katıldı.

Duruşmaya, İşuz’un yakınları ve partinin avukatları da katıldı.MEB, YKS’ye hazırlanacak meslek lisesi öğrencilerine yönelik “Akademik Destek” programını başlattı.

Oturumda söz verilen müşteki avukatı, sanıkların kasten öldürme suçunu işledikleri gerekçesiyle müebbet hapis cezası almalarını ve cezanın hafifletilmemesini talep etti.

Öte yandan sanık Mehmet Özkarslı, olayın ani geliştiğini ve masum olduğunu öne sürerek beraatini istedi.

Sanık Ahmet Özkarslı, olayın birdenbire geliştiğini belirterek, “Mağduru tehdit ettiğim için öfkeme hakim olamadım. Önce yere vuracaktım, mermiler sekerek maktulün üzerine isabet edecekti” dedi. dedi.

Sanık Ahmet Özkarslı’yı kasten öldürme suçundan önce müebbet hapis ve ruhsatsız silah bulundurmaktan 2 yıl hapis cezasına çarptıran mahkeme, 26 yıl 8 ay, kasten öldürmeden 25 yıl ve kasten adam öldürme suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. ay. Ruhsatsız silah bulundurmamak, sanığın geleceği üzerindeki etkileri dikkate alınarak, bir aya kadar hapis cezasına indirildi.

Sanık baba Mehmet Özkarslı’yı önce müebbet hapis cezasına çarptıran mahkeme, suçun tahrik altında işlenmesini ve geleceğine olumsuz etkilerini dikkate alarak sanığın cezasını 15 yıla indirdi.

Ahmet Özkarslı (24) Çorum’un Songurlu ilçesine bağlı Kavşut köyünde babası Mehmet Özkarslı ile geçen yıl 18 Ekim’de Mustafa Eşüz’ü (20 yaşında) ruhsatsız tabancayla yaraladı. Hastane, kurtarılamaz. Ahmet Özkarslı ve babası Mehmet Özkarslı tutuklandı.

Duruşma sürerken jandarma ekiplerinin köydeki bir bakkaldan çektiği güvenlik kamerası görüntüleri mahkemede delil olarak sanıklara gösterildi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın