https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Citroen e-C4 ve e-C4 X ikinci döneme giriyor – Yerel Haberler

Citroen e-C4 ve e-C4 X ikinci döneme giriyor

İSTANBUL (AA) – Citroen e-C4 ve e-C4 X, verimli yeni elektrik motorlarıyla daha fazla güç ve menzil sunmaya başlıyor.

Citroen’den yapılan açıklamaya göre Citroen, e-C4 ve e-C4 X ile C-segmentinde birbirini tamamlayan iki elektrikli araç sunan tek marka olarak öne çıkmaya devam ediyor ve bu iddiasını araç geliştirme yoluyla ileriye taşıyor.

Citroën, Uluslararası Uyumlaştırılmış Hafif Araç Test Prosedürleri (WLTP) döngüsünde 420 km’ye varan menzil ile müşterilere ulaşabilen yeni yüksek performanslı e-C4 ve e-C4 X versiyonlarını sunmaya hazırlanıyor.

İlk versiyona göre menzili yaklaşık yüzde 17 artarak 360 km’den 420 km’ye çıkan otomobil, yeni 54 kWh bataryası ve 115 kW (156 hp) üreten daha verimli motorları ile rekabetçi konumunu bir üst seviyeye taşıyor. Artan menzil ile Citroen, optimum menzil ve maliyet odaklı yaklaşımı korurken, müşterilerin mobilite ihtiyaçlarını karşılama iddiasını güçlendiriyor.

Stratejik olarak seçilen pil boyutu ve 100kW hızlı şarj işlevi, rekabetçi bir fiyatlandırmayı desteklerken çok yönlülük sağlar. Her iki elektrikli model de içten yanmalı motorlara sahip C4 ve C4 X modellerinin iç hacmini ve kabin içi kullanım özelliklerini elektrikli aktarma organlarının avantajlarıyla birleştiriyor.Nebati Hazine ve Maliye Bakanı Mersin’de gazetecilerle bir araya geldi:

Yeni elektrik motoruyla verimliliğe daha fazla vurgu

Yeni bir elektrik motoruyla çalışan e-C4 ve e-C4 X, WLTP döngü ortalamasına kıyasla 400 km’nin üzerinde bir menzil sunuyor. Yeni elektrikli güç aktarım sistemlerinin motoru ve bataryası, daha verimli olacak ve önemli teknolojik gelişmelerden yararlanacak şekilde tasarlandı.

Kalıcı mıknatıslı senkron elektrik motoru, 115 kW veya 156 hp değerindeki bir hibrit elektrik motoruyla değiştirilir. Bu nedenle 15 kW (20 hp) ek güç sağlanır. Motor ayrıca başlangıçtan itibaren 260 Nm tork üretir. Yeni 54 kWh batarya, önceki bataryaya kıyasla ek 4 kWh kapasiteye sahip. 102 hücre ve 17 modülden oluşan yerleşik batarya, hızlı şarj için bir sıvı termal sistem ve standart bir ısı pompası içerir.

Elektrik motorunun verimliliği, pil ve enerji geri kazanım işlevi menzile katkıda bulunur. Ayrıca C4 ve C4 X’in tasarımı da verimliliği destekliyor. Daha küçük pil boyutu, daha az ağırlık ve dolayısıyla daha düşük tüketim anlamına gelir. 100kW hızlı şarj özelliği ile şarj süreleri iyileştirilir.

Batarya kapasitesi artmasına rağmen şarj süreleri artmıyor. Böylece kullanım kolaylığı ve pratiklik özellikleri devam etmektedir. e-C4 ve e-C4 X’in yeni elektrik motoru, tüm kullanım gereksinimleri ve şarj çözümleriyle uyumlu 7,4 kW’lık entegre tek fazlı şarj cihazı ile donatılmıştır. Ayrıca e-C4 ve e-C4 X, 100 kilovat (DC) hızlı şarj ile 30 dakikada yüzde 20’den yüzde 80’e şarj edilebiliyor.

– Erişilebilir, pratik ve kullanışlı elektrik iletimi

Günlük kullanıma uygun e-C4 ve e-C4 X, farklı seyahat alışkanlıklarına hitap eden erişilebilir bir elektrikli mobilite çözümü sunar. Hem e-C4 hem de e-C4 X modellerinde sınıfının en iyisi Shine Bold ile sağlanacak olan yeni ve daha güçlü 115 kW (156 hp) elektrik motoru ve yeni 54 kWh pil daha da fazlasını sunar. sürüş keyfi, menzil ve çok yönlülük.

Her iki elektrikli çözüm de Citroen’in e-konfor konseptinin vaatlerini yerine getiriyor. Titreşim, gürültü ve egzoz dumanı olmadan motorun sağladığı pürüzsüz ve konforlu sürüş hissi; Yenilikçi süspansiyon ve koltuklar dahil olmak üzere Citroen’in imzası olan Gelişmiş Konfor özelliklerini destekler.

Anında sağlanan 260 Nm tork sayesinde hızlı tepki veren sürüş özellikleri, vites değiştirmeden akıcı ve keyifli bir sürüşü destekler. Elektrikli sürüş, trafik kısıtlaması olan alanlarda ücretsiz ve ücretsiz erişim için sıfır CO2 ve yakıt kokusu ile sağlanır.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın