https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Çiğli’de iklim değişikliği çalışmalarına AB desteği - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Çiğli’de iklim değişikliği çalışmalarına AB desteği

Çiğli’de iklim değişikliği çalışmalarına AB desteği

Çeğli Belediyesi, “gözlemci belediye” olarak davet edildiği Avrupa Birliği Enerji Dönüşümü: Batı Balkanlar ve Türkiye Belediye Başkanları Sözleşmesi açılış toplantısına katıldı.

Editörden Gözlemci Belediyeler Zoom platformu üzerinden 15 belediyeden 42 temsilci ile toplantı gerçekleştirildi.

Sürdürülebilir Enerji ve İklim Eylem Planı’nın (SECAP) uygulayıcılarından Çeğli Belediyesi, toplantıya ‘gözlemci belediye’ olarak katıldı. Toplantıda, kapasite geliştirme ve teknik destek faaliyetlerinin plan ve detayları gözlemci belediye yetkilileri ile paylaşıldı.


Çevre örgütleri: 126 sayılı KHK yürürlükten kaldırılmalı

Ayrıca Belediye Başkanları Sözleşmesi ve SECAP hakkında teknik bilgiler ile SECAP uygulaması çerçevesinde gerçekleştirilecek faaliyetler için mali kaynak yaratılması hakkında bilgi verildi. Çiğli Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, EU4ETTR projesi ile yaptığı işbirliği çerçevesinde kapasite geliştirme faaliyetlerine katılmayı ve SECAP projesinin bazı kısımlarını 2023 yılında taslak olarak tamamlamayı taahhüt etmiştir.

Gümrük müşterisi: “Hedefimiz; çevre dostu hammaddeler”

Çiğli Belediye Başkanı ve Türkiye’nin Avrupa İklim Anlaşması Büyükelçisi Otku Gümruku, konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Dünyamızı ve insanlığın geleceğini ilgilendiren böylesine önemli bir projeye gözlemci belediye olarak davet edilmekten mutlu ve gururluyuz. Çiğli Belediyesi olarak karbon envanteri çalışmalarımızı tamamladığımız süreçte değişim, iklim, dayanıklılık ve sürdürülebilirlik anlamında üzerimize düşen rolün yeni bir aşamasına geçiyoruz. Çiğli İklim Eylem Planı çalışmalarına ulusal ve uluslararası uzmanlardan destek almak üzere yıl sonuna kadar devam edecek Çevre kirliliği ve iklim değişikliği ile mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın