https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Çiğli Belediyesi, “Avrupa Enerji Dönüşüm Birliği” projesinin açılış toplantısına katıldı - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Çiğli Belediyesi, “Avrupa Enerji Dönüşüm Birliği” projesinin açılış toplantısına katıldı

Çiğli Belediyesi, “Avrupa Enerji Dönüşüm Birliği” projesinin açılış toplantısına katıldı

Çiğli Belediye Başkanı Otko Çumrüksu, “Çiğli İklim Eylem Planı çalışmalarına ilişkin ulusal ve uluslararası uzmanları desteklemek için Mart ayından itibaren başlayacak ve yıl sonuna kadar devam edecek yoğun kapasite geliştirme faaliyetlerine katılacağız. çevre kirliliği ve iklim değişikliği.”

Sürdürülebilir Enerji ve İklim Eylem Planı (SECAP) uygulayıcılarından Çeğli Belediyesi, “Avrupa Enerji Dönüşümü İçin Avrupa Birliği: Batı Balkanlar Belediye Başkanları Konferansı ve Türkiye Projesi” açılış toplantısına davet edildi. Editörden Gözlemci Belediyeler Zoom platformu üzerinden 15 belediyeden 42 temsilci ile toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıda, kapasite geliştirme ve teknik destek faaliyetlerinin plan ve detayları gözlemci belediye yetkilileri ile paylaşıldı. Belediye Başkanları Sözleşmesi ve SECAP ile ilgili teknik bilgilerin yanı sıra, SECAP uygulaması çerçevesinde yürütülecek faaliyetler için mali kaynak yaratılması hakkında bilgi verildi. Šiğli Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, ‘EU4ETTR’ projesi ile işbirliği çerçevesinde kapasite geliştirme faaliyetlerine katılmayı ve SECAP projesinin bazı kısımlarını 2023 yılında taslak olarak tamamlamayı taahhüt etmiştir.

Çiğli Belediye Başkanı ve Avrupa İklim Paktı Türkiye Büyükelçisi Otku Çumrüksu, konuya ilişkin yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:


Tunç Soyer’den İzmirlilere ‘Umut Hareketi’

“Dünyamızı ve insanlığın geleceğini ilgilendiren böylesine önemli bir projeye ‘izleyici belediye’ olarak davet edilmekten mutlu ve gururluyuz. Şejli Belediyesi olarak iklim değişikliği konusundaki rolümüzde yeni bir aşamaya geçiyoruz. dayanıklılık ve sürdürülebilirlik, karbon envanteri çalışmalarını tamamladığımız süreçte Çiğli İklim Eylemi konusunda ulusal ve uluslararası uzmanlardan destek almak için Mart ayından başlayarak yıl sonuna kadar devam edecek olan Yoğun kapasite geliştirme faaliyetlerine katılacağız. Plan çalışmaları Çevre kirliliği ve iklim değişikliği ile mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın