https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
CHP’li Tutdere: 610 çadırın altından su aktı, çoğu ıslak - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » CHP’li Tutdere: 610 çadırın altından su aktı, çoğu ıslak

CHP’li Tutdere: 610 çadırın altından su aktı, çoğu ıslak


Kılıçdaroğlu Cumartesi günü HDP’yi ziyaret edecek

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tudderi, bu akşam selden etkilenen Adıyaman’ın Kayalık ilçesindeki 9 Nolu Çadırkentte açıklamalarda bulundu. Çadır kentte 610 çadırın altından su aktığına değinen Tudderi, şunları kaydetti:

“Manisa Milletvekili Bekir Bacivirgen ile birlikte Adıyaman Merkez Kayalık Mahallesi 9 Nolu Çadırkentteyiz. Çadırkenti gezdik. Hemşehrilerimizin yanındayız. Çocuklar yaşlılar burada. Felaketten kurtulan gençlerimiz. kendi imkanlarıyla buradalar.Tabii ki bugün şiddetli yağışlardan dolayı çadırkentte ayrı bir mağdur ortaya çıktı.”Arkamızda gördüğünüz 610 çadırın hepsinin altında su vardı ve çoğu ıslaktı. Geceyi ıslak zeminli bu çadırlarda geçirin. Özellikle burada yakacak odun sorunu vardı. Odun ıslak olduğu için ocakta yakmak biraz zordu. Bu sorun devam ediyor. “

“Adıyaman’daki 9 Nolu Çadırkent ve diğer çadırkentlerdeki sorunlar artık çözüldü”

Şu anda çadırkentte bulunan vatandaşlarımız soğuk bir geceyi karşılamaya hazırlanıyor. Buradaki sorunlar ısınma, battaniye, yeme-içme ve hijyen sorunları. Lavabolar, duşlar. Hepsi bize yurttaşlarımız tarafından aktarıldı. AFAD’ı bu sorunların çözümü için çalışmaya çağırıyoruz. Adıyaman’daki afet ve acil durum yönetimi yetkililerini davet ediyorum. Bu çocuklar adına size sesleniyorum. Adıyaman’daki 9 Nolu Çadırkent ve diğer çadırkentlerdeki sorunların çözümü. O zamandan bu yana neredeyse 40 gün geçti. Buradaki temel sorunlar henüz çözülmedi. Bu konuların takipçisi olacağım. Bu sorunlar çözülene kadar gündemde tutmaya devam edeceğiz. Ben de tüm hemşerilerime veda ediyorum. Hepimize iyi şanslar.”

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın