medyauzmani.com
CHP’li Tanrıkulu: “İnsan haklarını savunurken asla geri adım atmadım, atmam” – Yerel Haberler

CHP’li Tanrıkulu: “İnsan haklarını savunurken asla geri adım atmadım, atmam”

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, kendisine yönelik saldırılara yanıt vererek, “Hak ihlalleri yurttaşlar, insan hakları savunucuları geri adım attığında başlar. İnsan haklarını savunurken asla geri adım atmadım, atmam da” dedi.

Tanrıkulu’nun, bir televizyon kanalında Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) yönelik sözleri üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı hakkında soruşturma başlatmıştı.

Konuyla ilgili CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Tanrıkulu’nun TSK ile ilgili sözlerinin kabul edilemeyeceğini ve konunun parti organlarında görüşüleceğini belirtmiş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, “TSK gözbebeğimizdir” açıklaması yapmıştı. 

Tanrıkulu’nun X’ten yaptığı paylaşım şöyle:

“- Bana, daha doğrusu hakikatlere karşı saldırı ve linç devam ederken sayısız dostum arıyor, dayanışma mesajları paylaşıyor. Hepinize teşekkürler. Ben hakikatleri dönemin koşullarına göre eğip bükenlerden, zora düşünce susanlardan değilim.

– Hak ihlalleri yurttaşlar, insan hakları savunucuları geri adım attığında başlar. İnsan haklarını savunurken asla geri adım atmadım, atmam da.

Bana yönelik linç operasyonu devam ediyor. Herkes biliyor ki bu aslında geçmişi unutma ve unutturma operasyonudur. Bu ülkenin her bir yurttaşı adalete, demokrasiye, insan haklarına erişene kadar unutmayacağız, unutturmayacağız.”İmamoğlu’ndan sabotaj açıklaması: Yasal işlem yürütüyoruz

NE OLMUŞTU?

Tanrıkulu, TV100’de telefonla bağlandığı canlı yayında şu ifadeleri kullandı:

“TSK’nın yaptığı her şey, eleştiriden azade değil. Biz milletvekiliyiz bunları sorgularız. TSK değil mi 12 Eylül’de darbe yapan? Bu ordu değil mi 15 Temmuz’da darbe girişimi yapan, köyleri yakan… Benim takip ettiğim davalar var. 15 köylüyü helikopterden atan TSK değil mi? AİHM kararıyla sabit hale gelen… Biz eleştirel yaklaşırız. Soru sorarız, doğru olup olmadığını sorarız, TSK üzerinden bu tür şaibelerin kalkması amacıyla bunu sorarız. 40 yılda her şeyi doğru yapsaydı Türkiye bu durumda olmazdı. AİHM kararı orada, 15 tane köylü, kim attı? Bu kadar köyü yaktı? Daha yeni Roboski Uludere oldu… Sizler de eleştirel yaklaşamadığınız için Türkiye bu noktaya geldi.” 

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın