https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
CHP’li Kaya: Benim hesabıma göre yüzde 61 oyla bu seçimi kazanacağız. – Yerel Haberler

CHP’li Kaya: Benim hesabıma göre yüzde 61 oyla bu seçimi kazanacağız.

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, “Bu seçimi kazanacağız. Kafamda yaptığım hesaba göre az çok yüzde 61 bu seçimi kazanacağız. Ben böyle doğdum” dedi. plakamız, dedi. ve tarih.”

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, CHP Trabzon İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi. CHP İlçe Başkanı Nurkan Acı Demiröz, Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman ve partililerin katıldığı basın toplantısında Kaya, gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Kaya dedi ki:

“Hayatımda hiç böyle manzaralarla karşılaşmadım.”


Hatay’a yeni şehir kurulacak

“6 Şubat’ta ülkemiz çok büyük bir yıkıma uğradı. O sabah genel merkezimin talimatıyla yola çıktık. Sizlerle gözlemlerimi ve düşüncelerimi paylaşacağım. Ondan sonra da depremzedelerle görüşmelerimizi konuşacağız. şehrimizi ziyaret edenlerin ve üniversitemizin kapanmasının yarattığı mağduriyetler ilk günden deprem için o günden beri Maraş’tayım kardeş şehiriz deprem haberini alır almaz belkide duygu ile oluşturduk hemen Maraş’a doğru yola çıktık televizyonda izledim ilk izlerini tv de gördük ama inanın hayatımda böyle bir sahne görmemiştim gittiğimde o kadar çok şey yaşadık ki Etten kemikten insanlar, kendimi film setinde sandım. Her yer yıkılmış, her yerde cesetler, insanlar bağırıyordu. Allah bir daha böyle bir felaketi ülkemizin başına getirmesin. Gerçekten büyük bir felaket. Şüphesiz, Bu yönü ne olursa olsun bunu kimse görmezden gelmesin ve küçümsemesin ama bu ve ben dünyanın her yerinde afetler olmaz bu afetlerin verdiği zarar alınan tedbirler ve yapılan çalışmalarla azaltılabilir.

“Çalışanlarımız sertifikalı”

Kaya, depremden etkilenen bir vatandaşla görüştüğünü belirterek, hadisleri şöyle aktardı:

“Ben bizzat şahit oldum. Depremden sonra bir babayla görüştüm. Anlatacağım çünkü hayatımdaki en net örneklerden biri. Adam yaşadığına pişman olmuş. Biraz sohbet ettik. Tanıştık. ‘Milletvekilim’ dedi.Ben erkektim.Aslında kahvehanede arkadaşlarımla sohbet ederken bununla övünüyordum.Enkazdan çıktım ama keşke Kızılay,AFAD,birçok yetkili ve Zor zamanımızda yanımızda olması gereken devletimizin aygıtları da yoktu. Halkımız çaresizlik içinde haykırarak can verdi.

“Trabzon’dan toplam 17547 Misafir”

Trabzon’da 17 bin 547 depremzedemiz var. Biliyorsunuz depremzedeler, Trabzon halkı ve Türk milleti misafirperverdir. Başımızın üzerinde yeri var ve onu en iyi şekilde karşılıyoruz. Dün depremzedelerin kaldığı yurda gittik. Yurt müdürüne ve çalışanlarına buradan teşekkür etmek istiyorum. Depremzedelerle konuştuk. Milletvekilim ilk defa Trabzon’a geldik. Trabzonlular ne güzel bir kalbe sahipler, bizi kucakladılar. Trabzon ikinci evimiz oldu. İkamet durumunu kontrol ettim. 3-4 gün önce 1257-1300 depremzede yurtlarımızda ağırlandı. Bunun dışında bir ev kiralamışlar, misafirhanelerde ve apartlarda ağırlanmışlardır. Dün bunların 2551’inin yurtlarda ağırlandığını gördük. Misafirlerimizden biri dedi ki: Kendimi suçlu hissediyorum. Avukatım, öğrenci çocuklarımız bizim yüzümüzden okullarına gidemiyor. Ben de yükü taşıyorum. Biz burada olmazsak başka yerde kalırsak öğrencilerimiz eğitimlerine devam edecekler. Bizim yüzümüzden mi? 14.666 kişilik yurtlarımızın %83’ü boş. Bu durumda o depremzedenin dediğine göre üniversitelerimizi açmalıyız. Lütfen üniversitelerimizi yeniden değerlendirin ve hızla açın. Çocuklarımızı kolej yurtlarıyla getirin. Birçok öğrencimizin yurtlardaki eşyaları alelacele çuvallara doldurularak kapı önlerine yerleştirildi. Büyük bunalımlar ve ızdıraplar yaşadı. Birkaç veli beni aradı. Öğrencilerimiz mağdur oldu. Trabzon bir üniversite şehridir. Bu şehirde çok sayıda tüccarımız var. Her meslekten binlerce insan üniversitenin açık olmasından keyif alıyor. Bu konukları başka bir yerde ağırlayabiliriz. Yurtlarda zaten birkaç misafirimiz var ama üniversitelerimizi açalım.

“AKP, kentleşme kurbanı demektir”

Depremin ardından yandaş medyada sanki iktidarın bir suçu yokmuş, tüm suç muhalefetteymiş gibi bir algı oluştuğuna dikkat çeken Kaya, “Kentsel dönüşüme karşı çıkmasaydı bu olmazdı dediler. Ben’ Ben de dedim ki, ‘AKP kentsel dönüşüm mağduru demektir’ sözüme yüklediler. Yanımızda Çömlekçi var. 2009’da bu şehrin insanı Çömlekçi kentsel dönüşüm sözü verdi. 15 yılda bir 2018’de de söyledim çömlekçiye atıfta bulunarak oradaki hak sahipleri çok mağdur oldu bunu anlattım vatandaş mağdur etmeyin vatandaşın hakkını verin dedim çömlekçi çarpıttı dedim Maraşlı’ya atıfta bulunarak olay.”

14 Mayıs’ta yapılacak seçimi değerlendiren Kaya, “Bu seçimi kazanacağız. Kafamda yaptığım hesapla yüzde 61 bu seçimi az çok kazanacağız. Ben böyle doğdum.” “tarihimiz.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın