https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
CHP’li İmamoğlu ve Yavaş, Koşoğlu’nu anlattı - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » CHP’li İmamoğlu ve Yavaş, Koşoğlu’nu anlattı

CHP’li İmamoğlu ve Yavaş, Koşoğlu’nu anlattı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Koşoğlu, Millet İttifakı’nın seçimi kazanması halinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın iki görevi birlikte yürütüp yürütmeyeceği tartışmalarına değindi.


Bolu’da 3.7 büyüklüğünde deprem

Koşoğlu, “İmamoğlu ile Yavaş aynı anda hem başkan yardımcısı hem de belediye başkanı olmayacak. Olmamalı. Türk devletinin geleneklerinde böyle bir şey yok. Sayın Kılıçdaroğlu asla yapmayacak, yapmayacak da. Aynı şekilde, ulusun ittifakındaki liderler de buna karşı.”

Aynı anda olamazlar ve olmamalıdırlar

TV100’de katıldığı programda Koşoğlu, “İki belediye başkanı seçimleri kazandıktan hemen sonra iki başkan yardımcısı atadığında iki belediyeyi de AKP’ye kaptırmış oluruz. Onun hakkında (2024 yerel seçimleri) ona göre bir değerlendirme yapılacak” dedi. Mart ayındaki zaman dilimine.İmamoğlu ile Yavaş aynı anda cumhurbaşkanı yardımcısı ve belediye başkanı olmayacaklar,olmamalılar.Türk devletinin geleneklerinde böyle bir şey olamaz.Sayın Kılıçdaroğlu asla yapmayacak, Aynı şekilde Vatan İttifakı liderleri de karşı çıkıyor.”

Kosoğlu şunları söyledi:

“14 Mayıs’a kadar görevlerinden ayrılmalarına gerek yok. Kılıçdaroğlu’nun seçilmesinden sonra istişareler yapılacak. Atanmaları uygun görülürse belediye başkanlarını bırakıp başkan yardımcılarını atayacaklar. Karar alınırsa” ‘Belediyelerde yapılacak işler var’ belediye başkanları çalışmaya devam edecek.” Mart 2024’e kadar. Ondan sonra bu işe başlayacaklar.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın