medyauzmani.com
CHP’li Balaban: Yunusemre Belediyesi’ndeki israf düzenine son vereceğiz! – Yerel Haberler

CHP’li Balaban: Yunusemre Belediyesi’ndeki israf düzenine son vereceğiz!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yunusemre Belediye Başkan Adayı Semih Balaban seçim çalışmaları kapsamında Horozköy ve Karaköy Pazaryerlerinde pazarcı esnafı ve vatandaşlarla bir araya geldi. Yunusemre İttifakı bileşenleri ile birlikte çok sayıda gönüllünün katıldığı çalışmada, esnafın şikayet ve taleplerini dinleyen Balaban, halktan kopuk yerel yöneticilik uygulamalarının kentin sorunlarını kronik hale getirdiğini dile getirdi. 

“YUNUSEMRE DE YENİ BİR HİKAYE YAZACAĞIZ”

31 Mart yerel seçimlerinde sandıktan birinci çıkacağını belirten Balaban, mazbatasını alır almaz Yunusemre’de yeni bir hikaye yazacağını kaydetti. Balaban “Halkın yönetime katıldığı, halk ile belediye başkanının doğrudan iletişim kurabildiği, kamu kaynaklarının hiçbir ayrım yapılmadan halkın yararına kullanıldığı bir belediyecilik hikayesi yazacağız” dedi. 

Balaban, belediyenin gelir ve giderlerinin kamuoyuyla paylaşıldığı şeffaflık ilkesine uygun bir belediyecilik anlayışını savunduğunu vurgulayarak, halkın denetlediği bir belediye olacaklarını kaydetti. Kamu kaynaklarının hangi oranda nerelere harcandığının bilineceğini ifade eden Balaban, “İsraf düzenine son vererek belediye kaynaklarının tamamını halkımızın sorunlarını çözmeye ayıracağız” diye konuştu.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın