medyauzmani.com
CHP’li Balaban, Tekzen mağdurlarının sesi oldu – Yerel Haberler

CHP’li Balaban, Tekzen mağdurlarının sesi oldu

Yapı malzemeleri firması Tekzen’de çok sayıda işçi sosyal medyada seslerini duyurmaya çalışıyor. Tekzen mağazalarını birer birer kapatırken, arkasında tazminatı ve maaşı ödenmeyen yüzlerce işçiyi geride bıraktı. İşten çıkarılan çalışanların tazminatlarının ve ödenmeyen maaşlarının Techzen Mağazalarında halen ödenmediği öğrenildi. Sosyal medya üzerinden siyasi parti temsilcilerine seslerini duyurmaya çalışan bazı Tekzen işçileri, Manisa’dan da seslerini duyurmaya çalışıyor.


22 Mart Dünya Su Günü öncesi Eskişehir Belediyesi’nden depremzedeler için kampanya

Manisa CHP milletvekili adayı Semih Balaban, Tekzen’in Manisa’da yaşayan kurbanı Emil Güllüz’ü ziyaret ederek, durumunu ve taleplerini dinledi.

“3 aydır tazminatımı alamadım”

Tekzen’de 10 yıl 6 aydır çalıştığını ve son 3 ayda tek taraflı olarak işten çıkarıldığını belirten Emil Juliusz, bu zamana kadar tazminatını alamadığını ifade etti.

Mağdur Emile Juleuze, Tekzen yetkililerine hitaben yaptığı açıklamada, “Tekzen yapı markette 10 yıl 6 ay çalıştım. 8 Aralık’ta tek taraflı olarak ihraç edildim ve işten çıkarıldım. 3 yıldır olmasına rağmen. İşten çıkarılalı aylar oldu tazminatımı alamıyorum.3 aydır tazminatını alamayan işten çıkarılan arkadaşlarım olduğu gibi çalışan arkadaşlarım da maaşlarını alamıyor.Ancak Tekzen’e rağmen Yapı market bize maaş ve tazminat verecekler diye mesaj attı 3 ay bizi oyalaması için gerekli tazminat yok maaş yok Tekzen yetkililerinden hala ses yok benim gibi 800 arkadaşım daha mağdur Tekzen Yapı Market A.Ş. Yetkililerden bir kez daha mağduriyetimizi gidermelerini rica ediyorum.Hakkımızı verin.Artan hayat pahalılığıyla geçinmek çok zor.Bir an önce tazminatımızı ve maaşımızı versinler.”

Süreci takip edeceğiz

Tekzen mağduru Emel Gülyüz’ün dertlerini dinleyen CHP Manisa Milletvekili Adayı Semih Balaban, sorun çözülene kadar peşinden gideceklerini belirterek, “Tekzen marketler zinciri bir mağazayı kapatırken yüzlerce kişiyi mağdur ediyor. İşten çıkarılanlar tazminatlarını alamıyor, açıkta çalışan işçiler de 3 aydır maaşlarını alamadıklarını söylüyorlar.Her zaman söylediğimiz gibi nerede taciz varsa, nerede mağdur olursa biz onların yanında olmaya devam edeceğiz. Tekzen çalışanlarının mağduriyetleri ile dayanışma içinde bu sürecin yakın takipçisi olacağız.Tekzen çalışanlarının ekonomik olarak zor günler geçirdiği bu dönemde mağduriyetlerinin giderilmesini savunuyoruz.

CHP’li Balaban’a birçok ilden mağdur mektupları

Emil Juliusz’un ziyareti öncesi Türkiye’nin birçok ilinden CHP’li Balaban’a Tekzen’in kurbanlarından mektuplar yağdı. Çok sayıda vatandaş mektuplarla Tekzen’den şikayetçi oldu ve oylarının açıklanmasını istedi.

Tekken mağdurlarının Türkiye’nin bazı illerinden CHP’li Balaban’a gönderdiği mesajlardan bazıları şöyle:

“Size Şanlıurfa’dan yazıyorum. Tekzen mağazasının çalışanıyım. Deprem bölgesine tanık olmuş ve mağdur olmuş bir çalışan olarak maaşlarımız firma tarafından bir nevi tazminat sayılabilecek şekilde ödenmiyor. paraya çok ihtiyacımız varken mağduriyet muhatap bulamıyoruz Aralık ayında işten çıkarılan meslektaşlarımızın tazminatı ödenmiyor Daha önce bize verilen sözlerin hiçbiri tutulmadı bu konuda sizlere yardımcı ve destek olmak için sabırsızlanıyoruz işlem.”

“Zonguldak Ereğli’den yazıyorum. 11 yıldır bu firmada çalışıyorum. Görevim daire başkanı ve iki çocuk babasıyım. Zorluklar çok büyük. 4 bin 400 TL yatırdılar kasadan.” Ocak ayı maaşı gerisini yatıracağız diye mail atmışlar yine yatırmamışlar.Şubat maaşı gelince yönetim bize mail atmış “Şubat ayı maaşınız artırıldı bu şekilde yatırılacak” diye. “Ancak maaş hala ödenmedi. İşten çıkarılanlar 3 aydır tazminat bekliyor. Maaş ve tazminat konusunda kime ulaşmaya çalıştıysak da bir sonuç alamadık. Şirketteki herkes kendini kandırıyor. öldü kimse ulaşılamıyor.Ulaşabildiklerimiz bize kesin bir cevap veremez.İnanın şu anda herkes çok zor durumda.Banka olsun fatura olsun her şey duruyor.Telefonlar susmuyor çünkü Alacaklılar. Bize destek olun, sesimiz olun”

“Bir Tekzen mağduru olarak Denizli’den yazıyorum. Aralık ayında işten atılan arkadaşlarımıza tazminat ödenmedi, iki aydır çalışmaya devam eden personele de maaşları ödenmedi. Geçmişte verilen sözlerin hiçbirisi yok.” Merkezde muhatap bulamıyoruz herhangi bir açıklama yapılmadı desteklerinizi bekliyoruz.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın