https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
CHP’li Ali Haydar Hakverdi Bingöl’de gençlerle buluştu – Yerel Haberler

CHP’li Ali Haydar Hakverdi Bingöl’de gençlerle buluştu

Haber: Fırat Bulut

28 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerine sayılı günler kala partilerin seçim çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

CHP’li Bingöl İlçe Teşkilatı ikinci tur çalışmalarına 15 Mayıs’ta başladı. Sandık güvenliği çalışmalarının ön planda olacağı ikinci tur öncesi CHP 27. oturumunda Ali Haydar Hakverdi’nin Ankara’daki vekili önceki gün Bingöl’e gelerek Melit Tevak’ın çalışmalarına destek verdi.

Dün sabah Bingöl’e gelen Hakverdi, Millet İttifakı bileşenleriyle ilk kez Kemal Kılıçdaroğlu SKM makamında bir araya geldi. Seçim güvenliği kapsamında sandık görevlileriyle ilgili çalışmalar hakkında bilgi alan Hackverde, daha sonra CHP ilçe yönetimi ve bazı kanaat önderleriyle görüştü.

Bütün gün sohbet eden Hackverde ve beraberindekiler, daha sonra Koltur semtindeki gençlerle buluştu.

Gençlerin soru yağmuruna tutulan Hackverde, gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

İnsanların huzur içinde yaşaması için çaba sarf eden Hakverdi, “Devlet vatandaşına, vatandaş devletine sahip çıkarsa biz çok güçlü oluruz, çok mutlu oluruz ve refah içinde yaşarız. CHP sahip çıktı.” Bunun için çok çalıştı ve Kemal Kılıçdaroğlu bu eylemlerin lideridir.Eltaher denen adam çok saygın bir adamdır.Bu ülkeye barışı getireceğine inanıyorum.” dedi.

Hakverdi, bir gencin Kemal Bey’in ülkedeki ayrımcılığa ve çatışmalara nasıl son verdiğine ilişkin sorusuna yanıt olarak, “Dil çok önemli, ekonomi yine önemli. Önce ekonominin düzelmesi, uygun dil, özgürlük. Biz çabalıyoruz. Halkın refah ve huzur içinde yaşaması için.Cumhurbaşkanlığı yetkisini en temiz ve dürüst şekilde kullanabilen ve ardından çoğulcu demokrasiye geçebilen kişi Kemal Bey’dir.Toplum olarak nasıl yer alırız?Kabul edilmeyen yasa olmaz toplum hayat bulabilir.Öncelikle tüm toplumu kucaklayan cumhurbaşkanının kullandığı dil tüm toplumu kapsamalıdır.Kutuplaşma ve izolasyonla toplumsal barış sağlanabilir mi?Topluma rağmen yönetmek mümkün mü?Biz yaparız. toplum kabul etmedikçe veya benimsemedikçe kanun koymayın. Onun için diyoruz ki biz toplumun yanındayız, barış, huzur ve refahın gelişmesi için çalışacağız. Kemal Bey nasıl bir cumhurbaşkanı olacağını şimdiden herkese gösteriyor Alıcı dili, sükunet çağrısı, birlik ve beraberliğe odaklanması.”

fotoğraf1685079253 (1)

Kutuları tutacağız.

Gençlerin seçim güvenliğine ilişkin endişelerine yanıt veren Hakverdi, Bingöl’de 713 sandık olduğunu, CHP ve Millet İttifakı gibi sandıkların güvenliğini sağlamak için hazırlıklarını tamamladıklarını ve koruyacaklarını söyledi. her oy Toplum değişim istiyor Hackverdy, “Kazanma olasılığınız ilk turda olduğundan daha yüksek. Milyonlarca insan sandık başına gelmiyor. Hepimiz bu seçimi sandığı koruyarak ve kararsızları ikna ederek kazanırsak” dedi. Başkanlık sistemini biz getirmedik ama bu sistem cumhurbaşkanına olağanüstü yetkiler veriyor. Dolayısıyla Kemal Kılıçdaroğlu seçilirse ülkede çok şey değişir. Önümüzde çok büyük bir fırsat var. Elbette bu son seçim değil, mücadelemiz her zaman devam edecek.Ancak toplumda güçlü bir değişim isteği var Muhafazakâr, laik ve milliyetçi, herkes değişim istiyor ve önümüzde ülkenin geleceği için önemli bir fırsat var. Değişime çok yakınız ki ilk defa böyle bir fırsatımız oluyor.”

Erzurum'da yıldırım düşmesi sonucu bir kişi öldü

Erzurum’da yıldırım düşmesi sonucu bir kişi öldü

“Gençler, gelecekleri olmadığı için ülkeyi terk ediyor.”

Son yıllarda Bingöl’de binlerce gencin yurtdışına gitmek zorunda kaldığını hatırlatan Hakverdi, “Gençler endişeli. Kadınların çok ciddi kaygıları var. Lütfen sandığa gitmeyenleri ikna edelim. Arkadaşlarımızı bu işe adadık. Bütün sandıklar.. Sandıklarımıza sahip çıkalım ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu seçerek çok yaklaştığımız değişimi gerçekleştirelim.Gelin daha özgür ve müreffeh bir ülkeyi birlikte yaratalım.Toplum değişime inanıyor.Bizi en çok motive eden şey toplumun isteğidir. Değişim için, inancı. Birlikte başaracağımıza inanıyorum. Kemal Kılıçdaroğlu’nu cumhurbaşkanı seçerek toplumun özlediği Türkiye’yi kuracağımıza inanıyoruz.”

Ali Haydar Hakverdi’nin Bingöl’deki eğitimini tamamladıktan sonraki durağı Muş olacak. Hackverde’nin Muş’taki sandık güvenliği çalışmalarını koordine edeceği ve seçim günü Muş’ta olacağı öğrenildi.

2023 Seçimleri Yerel medya koordinasyonu

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın