medyauzmani.com
CHP Parti Meclisi Bursa Nilüfer’de de değişim dedi: Turgay Erdem yerine Şadi Özdemir aday gösterildi – Yerel Haberler

CHP Parti Meclisi Bursa Nilüfer’de de değişim dedi: Turgay Erdem yerine Şadi Özdemir aday gösterildi

Bursa’nın önemli ilçelerinden ve CHP tarafından yönetilen Nilüfer Belediyesi’nde mevcut başkan Turgay Erdem yerine Şadi Özdemir aday gösterildi.

MUSTAFA BOZBEY DE NİLÜFER BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NDAN GELMİŞTİ

Nilüfer’de başarılı bir belediye başkanlığı ardından 2019’da Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olan ve çok az bir oy farkıyla kaybeden Mustafa Bozbey bu dönem de aday olarak ilan edilirken, Nilüfer’de Turgay Erdem’in devam edip etmeyeceği de merak ediliyordu. 

ŞADİ ÖZDEMİR KİMDİR?

Şadi Özdemir, 1961 yılında Artvin’in Ardanuç ilçesinde doğdu. Elmasbahçeler ilkokulu ve Yıldırım Beyazıd Lisesinde okudu. 1982 Yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. 1986 yılında, iş yaşamına bilişim sektöründe başladı. Son yıllarda yaptığı ARGE çalışmaları ile, çok sayıda Ulusal ve Uluslararası ödüle sahip olan ve Belediyelere “Akıllı Kentler” alanında Bilişim Teknolojileri ve Yazılım üreten LİTERA GRUP Şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Bu güne kadar çok sayıda sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler aldı. (BTSO-Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis üyeliği, BTSO- AB Uyum Komisyonu Üyeliği, BİYESAM Bilişim ve Yazılım Eser Sahipleri Meslek Birliği Başkanlığı ve Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği, BİSİAD – Bilişim Sektörü İş Adamları Derneği Kurucu Başkanlığı, İHD İnsan Hakları Derneği, Çağdaş Eğitim Kooperatifi üyeliği, TOBB Yazılım Sektör Meclis Üyeliği, ARSİYAD Artvin Sanayici, İşadamları Derneği Danışma kurulu Üyeliği, İFMED İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Mezunları Derneği, YIL DER Yıldırım Beyazıd Lisesi Mezunlar Derneği.)

1986 yılında SHP üyeliği ile başlayan, CHP ile devam eden siyasi yaşamında, İl-İlçe Yöneticiliği, İl Başkanlığı, Kurultay Delegeliği ve Parti Meclisi Üyeliği gibi görevlerde bulundu.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın