https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
CHP Grup Başkan Yardımcısı Özil, Burdur ve Sparta’da konuştu – Yerel Haberler

CHP Grup Başkan Yardımcısı Özil, Burdur ve Sparta’da konuştuBurdur’daki evlerinde buluşan depremzedeler evlenme kararı alıyor

Burdur’daki Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’nda seçim otobüsünden bir konuşma yapan Özil, Pazar günü milletin sandık başında konuşacağını belirterek, şunları söyledi:

“Bu Pazar 4’ten fazla aday yok, iki aday var. İki isim ve iki fotoğraf. Birini seçeceğiz. Emekliler sandığa gidip kararını verecek. Kemal Bey ne diyor?” Ramazan Bayramı’nda asgari ücret 8 bin 500 lira, bir kurban ve 17 bin lira. Diyor ki: Tayyip Bey’e iki bin lira verdi, 15 bin lira alacak emekliler pazar günü sandığa gidecek Kemal Kılıçdaroğlu’na da mühür vuruyor, Tayyip Bey’den devlet mührünü alıp veriyor. Kemal’e. geri çekilecek.”

– bucak

Bucak ilçesindeki Farah Parkı’nda otobüsün tepesinden konuşan Özil, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile Kemal Kılıçdaroğlu’nun 4 maddede anlaştığını hatırlattı.

Özil, bu maddelerden ilkinin anayasanın ilk dört maddesinde yer alan bayrak, vatan, millet ve devletin bölünmez bütünlüğü olduğunu belirtirken, diğer maddelere ise şöyle değinildi:

“İkincisi kadına yönelik şiddet, İstanbul Sözleşmesi, üçüncüsü de terörle mücadele. Terörle mücadelede Kürtlerin, Türklerin, Lazların, Çerkezlerin, Alevilerin, Sünnilerin kardeşçe yaşamasını sağlıyoruz.” Terörle mücadelede ondan önce gelenlere karşı, onları öldüreceğiz. Son konu Suriye ile ilişkiler. Pazar günü Recep Tayyip Erdoğan’ı gönderiyorsunuz, tıpkı Kemal Bey’in gelip Suriyelileri yolladığı gibi.”

– Spartalılar

Programı kapsamında Sparta’ya giden er, Kaymakapı Meydanı’nda izleyicilere seslendi.

Partililere kararsız seçmenleri sandığa götürme çağrısında bulunan Özil, “Oy vermeyenlerin oranı yüzde 12. Bunlar sizin komşularınız, esnafınız, tanıdığınız insanlar. onları ikna et.” Onları sandık başına götürün. Bunları sandığa götürdükten sonra Kemal Kılıçdaroğlu’nu oy kullanmaya ikna edebilirsiniz” dedi.(AA)

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın