https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
CHP, Akshay MHP hakkında suç duyurusunda bulundu – Yerel Haberler

CHP, Akshay MHP hakkında suç duyurusunda bulundu

Haber: Çetin Yılmaz

Cumhur İttifakı’na bağlı siyasi partiler, 28 Mayıs Pazar günü yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu için ayrımcı ifadeler kullanmaya devam ederken, MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay’ın seçmene gönderdiği toplu mektuptaki açıklamaları tepkilere neden oldu. .

Acaba Antalya'da sandık beklentileri karşılayacak mı?

Acaba Antalya’da sandık beklentileri karşılayacak mı?

MHP Grup Başkanvekili ve 28’inci oturumda yeniden seçilen Manisa Milletvekili Erkan Akshay, toplu mesajlaşma sistemi üzerinden seçmenlere dikkat çeken bir mesaj gönderdi.
Mesajında ​​seçimlerin hayati önemine vurgu yapan MHP’li Akçı, “Saygıdeğer yurttaşlar, 28 Mayıs’ta yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı seçimleri, ülkemizin istiklali ve geleceği açısından hayati önem taşımaktadır. ‘Önce ülkem ve milletim’ diyenler ve Türkiye düşmanları ve terör örgütleri ile işbirliği yapanlar.Milletimiz mecliste çoğunluğu Cumhur İttifakına vermiştir.Sizi cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermeye davet ediyorum. 28 Mayıs’ta ülkemizin birlik ve beraberliği ile yasama ve yürütme arasındaki uyumun devamı ve Türk yüzyılına kavuşması için istikrar ve güven içinde”.

Akai’nin MHP’den mektubuna CHP tepkisi

MHP Akşay’ın yazısına ilişkin CHP Manisa İl Başkanı İsmail Çalışkan, parti binasında parti avukatı ile birlikte açıklama yaparak yanıt verdi.
MHP Akçay’ın mesajının halkı kin ve düşmanlığa sevk eden ifadeler içerdiğine dikkat çeken CHP İlçe Başkanı, sert ifadesinde şu ifadelere yer verdi: Milletvekiline yakışmayan ifadeler içeren bir mesaj gönderildi. 54 yıllık geleneğe sahip bir partinin genel başkan yardımcılığı görevini yürüten bu şahıs, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiği gibi, küçük ortak olduğu için talimatla hareket ettiği kanaatini de bize verdi. Parti. Devlet. Çünkü tüm kamuoyu bu kişinin mevcut kişinin sistemindeki yerini 2014 yılındaki milletvekilliği yemin törenindeki davranış ve eylemlerinden biliyor.”

CHP İlçe Başkanı Çalışkan, açıklamasının son bölümünde, mektuptaki sözlerinden dolayı MHP’li Akçay hakkında suç duyurusunda bulunduklarını belirterek, sözlerini şöyle tamamladı: Bu karanlık çete, halkı kin ve düşmanlığa sevk etmeyi planlıyor. ve nefret diliyle düşmanlık. Kaldı ki, Türk milleti önünde yemin bile edemeyen terör örgütü Hizbullah’ın siyasi uzantısıyla kimlerin işbirliği yaptığı bugün itibariyle tüm hemşerilerimiz malumdur. Bu nedenle MHP Akçay hakkında, mesajında ​​halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiği ve kişisel verilerini hukuka aykırı olarak kullandığı gerekçesiyle Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduk.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın