medyauzmani.com
Çeşmekart dönemi başlıyor – Dokuz8haber – Yerel Haberler

Çeşmekart dönemi başlıyor – Dokuz8haber

Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, bir süre önce başlattığı “Adresim Çeşme” kampanyası kapsamında Çeşmekart uygulamasını hayata geçirdi. Bu kampanya ile ilk adresi Limerick’te olanlara önemli ayrıcalıklar verilecek.

Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, bir süre önce başlattığı “Adresim Çeşme” kampanyası kapsamında Çeşmekart uygulamasını hayata geçirdi. Bu kampanya ile ilk adresi Limerick’te olanlara önemli ayrıcalıklar verilecek.

Çeşme’de yaşayanlara büyük avantaj sağlayacak Çeşmekart ile vatandaşlar, belediyenin ve anlaşmalı şirketlerin sosyal tesislerinden, belediye hizmetlerinden ve öncelikli kültür ve sanat aktivitelerinden indirimli olarak yararlanabilecek. Yerleşim yeri Çeşme’de olanlar için 4 adet Çeşme belediyesi otoparkı 12 saat ücretsiz olacak.

İlçe sınırları içinde yaşayan ve ilk ikametgahını Çeşme’ye taşıyan 18 yaşını doldurmuş vatandaşlar uygulamadan yararlanabilecek. İki yıl süreyle verilen kartlar düzenli olarak yenilenecek, üyelik kapsamında verilen kart kişiye özel olacak, kart sahibi dışında kimse tarafından kullanılamaz ve haklar devredilemez.

Chimi’de yaşamak büyük ayrıcalıklar sağlayacak


Manşeh’te yeşil alanlar artıyor

Çeşme Belediye Başkanı M. Akram Oran Bu kartlar mobil uygulama olarak kullanılacak olup, isteyen vatandaşlar için plastik kart basımı da yapılabilecek. Oran, Çeşmikart’ın cüzi bir ücret dışında ücretsiz olacağının altını çizerek, “Bu kartı uygulamaktaki hedeflerimizden biri de Çeçemi’de yaşayan vatandaşlarımızın adreslerini almalarını cazip hale getirmek, diğer hedefimiz ise bu kartı daha cazip hale getirmek. Burada yaşayan vatandaşlarımızın hayatı daha kolay.”

İlk adresi Chimi’de olanlar faydalanabilir

Çeşmekart’tan sadece ilk adresi Çeşme’de olan vatandaşların yararlanabileceğini vurgulayan Oran, Çeşme’de yazlığı olan ve yılın çoğunu burada geçiren vatandaşlara seslenerek, “Kışın nüfusumuz 48 bin 200 civarında, Yaz aylarında ise aşıyor Nüfusumuz bir milyon burada yaşayan vatandaşlarımızdan ilk adreslerini Limerick’e taşımalarını rica ediyoruz.Böylece sadece belediye olarak değil, şehir içi ulaşımı da artırarak çok daha iyi bir hizmet sunabileceğiz. hastaneler, polis ve ilçeler gibi tüm kamu kurumlarının personel alımı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın