medyauzmani.com
Cengiz Holding Cennet Koyu’nda ‘devam’ kararı aldı – Yerel Haberler

Cengiz Holding Cennet Koyu’nda ‘devam’ kararı aldı

Muğla’nın Bodrum ilçesinin turizm cenneti Gölköy’de Mehmet Cengiz Şirketinin Cennet Koyu’nda 180 dönüm arazi üzerine yapmaya başladığı konut ve otel binası, Bodrum Belediyesi’nin “ruhsat iptali” kararıyla kapatılarak durduruldu. Mahkemeden, Cengiz Holding a. Karar onun lehine verildi. Muğla 1. Bölge İdare Mahkemesi, Bodrum Belediyesi’nin yapı ruhsatını iptaline ilişkin uygulamanın durdurulmasına karar verdi.

Bodrum Çevre Platformu’ndan Avukat Ramzi Gazmaz, süreci şöyle anlattı: “Belediye tarafından ruhsat iptal edilse de Cengiz eski ruhsatla faaliyetine devam etti.


Belediyenin Marmaris sulak alanlarına moloz dökmesine çevreciler tepki gösterdi

Çevreciler, bölgede çadır kurarak ve inşaatı durdurarak projeye karşı çıktı. Bunun üzerine Cengiz, “Ehliyetim var” diyerek dava açtı. Mahkeme, ruhsatın iptali kararının uygulanmasını durdurdu.

Devam eden mahkeme kararlarının beklenmesi gerektiğini söyleyen Kazmaz, “Prosedür gereği Cengiz askıya alınan yargılamaya devam edebilir ama dava henüz bitmedi. Buldozerler alana girerse doğayı yok eder. 7 gün içinde biz de bitiririz. mahkemeye başvurarak kararın iptalini talep edin.” Bodrum, adrese teslim projeler ve mahkeme kararlarıyla bir kiralama noktası. Cennet Koyu’nun cehenneme dönmesine izin verilmemeli.”

Bodrum’u savunacağız

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Mahkeme tapunun var olduğunu ve parselin Cengiz’e ait olduğunu söyledi. Danıştay’ın verdiği bir karar var. Karara dava açmadık.Gerekli itirazları yapacağız.”Bodrum’u savunmaya devam edeceğiz” dedi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın