medyauzmani.com
Çalıştayda depreme karşı güçlendirmenin önemi ve bunu engelleyen engeller tartışılacak. – Yerel Haberler

Çalıştayda depreme karşı güçlendirmenin önemi ve bunu engelleyen engeller tartışılacak.

İstanbul (AA) – Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın desteğiyle Deprem Güçlendirme Derneği (DEGÜDER) tarafından 30 Mayıs’ta “Kentsel Dönüşümde Güçlendirmenin Rolü” konulu çalıştay düzenlenecek.Beyin damarlarının etkili bir şekilde hedeflenmesi için Invamed tarafından AnkaCATH

DEGÜDER’den yapılan açıklamaya göre, İTÜ Süleyman Demirel Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek çalıştay, “Yerel Yönetimler ve Güçlendirme” temasıyla düzenlenecek. Bu etkinlikte, deprem kuşağında bulunan Türkiye’de tehlikeli konuların teşvik edilmesi ve güçlendirme çalışmalarının önündeki idari ve yasal engellerin kaldırılmasının önemi tartışılacaktır.

Çalıştayda DEGÜDER Başkanı Sinan Türkkan, Gayrimenkul Hukuku Derneği Başkanı Ali Güvenç Kiraz, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Prof.Dr. doktor. Ali Hibchin, Uluslararası Telekomünikasyon Birliği’nden Profesör. doktor. Albert Elke, Profesör, Mito Üniversitesi. doktor. Erdem Kanbay ve Dujoder Başkan Yardımcısı Suat Yıldırım birer konuşma yapacak.

Finansmandan hukuka olanak sağlamanın tüm boyutlarının ele alınacağı çalıştaya belediye başkanları, başkan yardımcıları, müdürler, mühendisler, İBB iştirak yetkilileri, bölge müdürleri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, mühendislik ve müşavirlik firmaları, STK’lar ve kurum temsilcileri katılacak.

– “Tüm paydaşları seferber etmek istiyoruz”

Açıklamada bu konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Depremi Tanıtma Derneği Başkanı Sinan Türkan, Türkiye topraklarının neredeyse tamamının deprem bölgesinde yer aldığına dikkat çekerek, şunları söyledi: Ülkemizdeki yapıların güvenli ve depreme dayanıklı, deprem mühendisliği ve malzeme teknolojilerinin kullanımının yaygınlaştırılmasını sağlayarak, bu konularda bilinçlendirmek için çalışıyoruz.” Cümleler kullanın.

DEGÜDER olarak olası Marmara depreminde hasar görmesi beklenen evlerin büyük bir kısmının yapısal güçlendirme ile kurtarılabileceğini belirten Türkkan, şu ifadeleri kullandı:

“Bu binalara çözüm olarak sunduğumuz güçlendirme yönteminin, yıkıp yeniden yapmaya göre çok daha hızlı ve uygun maliyetli olduğunu savunuyoruz. Binalarımızı depreme karşı güvenli hale getirmek ve olası hasarları önlemek için idari ve hukuki engeller aşılmalıdır. kaldırılması ve yapısal güçlendirme süreçlerinin zaman kaybetmeden hızlandırılması.Bu doğrultuda belediyelerle iş birliği yapmak ve İstanbul’daki mevcut yapı stokunu dikkate alarak yapısal güçlendirmenin önündeki engellere çözüm aramak istiyoruz. bu amaçla tüm paydaşlarımızı seferber etmek istiyoruz.

Bir an önce deprem gündemine dönmeliyiz” dedi.

Sinan Türkan, çalıştayı genellikle Şubat ayında yapmayı planladıklarını ancak Kahramanmaraş’ta yaşanan deprem ve seçimler nedeniyle etkinliğin ertelendiğini belirtti.

Çalıştayı 28 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turundan hemen sonra yapacaklarını belirten Türkan, “Vakit kaybetmeden bir an önce deprem gündemine dönmeliyiz. DEGÜDER olarak tüm bunları yerine getirmeye hazırız.” Bu konuda üzerimize düşen görevler var.” Puan verdi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın