medyauzmani.com
Bolivya Devlet Başkanı Arce, Venezuela Devlet Başkanı Maduro’yu ziyaret etti – Yerel Haberler

Bolivya Devlet Başkanı Arce, Venezuela Devlet Başkanı Maduro’yu ziyaret etti

 Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Bolivya Devlet Başkanı Luis Arce ile bir araya geldi.

Maduro, ülkeye gelen mevkidaşı Arce’yi, Maiquetia’daki Simon Bolivar Uluslararası Havaalanı’nda askeri törenle karşıladı.

X sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Maduro, “Bolivya Devlet Başkanı kardeşimiz Arce ile bir araya geldik. Birleşmiş Milletler 78. Genel Kurulu’ndaki çabası ve kolektif mücadelesini tebrik ediyorum. Kararlılığımızın iç içe geçmesinden son derece mutluyum. Yaşasın Venezuela ve Bolivya’nın birliği.” ifadelerini kullandı.Ürdün İsrail’in bölgede gerilimi tırmandıran saldırılarını kınadı

Arce de X sosyal medya hesabındaki paylaşımında, “Kardeş Bolivarcı Venezuela Cumhuriyeti ile diplomatik ilişkilerin kurulmasının 140. yılı vesilesiyle Devlet Başkanı Nicolas Maduro ile keyifli bir toplantı yaptık. Halkımızın faydası ve bölgesel entegrasyon için işbirliği vizyonumuzu yeniden teyit ettik.” dedi.

Venezuela Devlet Başkanlığı Basın Biriminin açıklamasında, iki liderin, enerji, petrol, gaz, eğitim, kültür, sağlık, ekolojik madencilik, hava hizmetleri ve iletişim alanlarında görüşme yaptığı bildirildi. (AA)

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın