https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Bodrum’da topraksız tarım projesine onay - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Bodrum’da topraksız tarım projesine onay

Bodrum’da topraksız tarım projesine onay

Bodrum Belediyesi, iklim değişikliğinin etkilerini AB düzeyinde azaltmak için çalışmalarını sürdürürken, Bodrum Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından hazırlanarak kabul edilen FrontAg Nexus projesinin hayata geçirilmesi için çalışmalara başlandı.Muğla (İGFA) – AB araştırma ve inovasyon programı HORIZON 2020 kapsamında desteklenen ve yaklaşık 3 milyon avroluk hibe ile finanse edilen PRIMA hibe programı kapsamında seçilen 10 ortak proje tüm ortaklar tarafından imzalandı.

Münih Üniversitesi liderliğindeki Türkiye, İtalya, İsrail, Fas ve Tunus’u kapsayan FrontAg Nexus projesi Nisan ayında başlayacak.


Bodrum Belediyesi felaketten sağ kurtulan kadınlarla buluştu

Bodrum Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından kurak iklim koşullarında WEFE (Su, Enerji ve Gıda Ekosistemi) odak noktasında (FrontAg Nexus) iklim dostu ve su tasarruflu tarıma pilot uygulama önerisiyle sunulan proje Akdeniz bölgesi, sahada seçilen iki proje oldu.

FrontAg Nexus projesi, hidroponik (hidroponik veya yarı topraksız, genellikle dikey kırpma sistemleri) ve akuaponik (devridaimli su ürünleri yetiştirme sistemlerinin bir kombinasyonu) hidro) gibi su açısından verimli iklim açısından akıllı tarım teknolojilerini içeren öncü tarım uygulamalarını içermektedir. Su-enerji-gıda ekosistemi yaklaşımının sosyo-ekonomik etkilerini ortaya koymayı amaçlayan FrontAg Nexus projesi ile güvenli gıda üretimini sağlamayı, çiftçileri ve yerel üretimi desteklemeyi ve toprak genişleterek yeni istihdam olanakları yaratmayı hedefliyor. Bodrum’da tarım uygulamaları.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın