https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Birleşmiş Milletler: Milyonlarca mayın ve patlayıcı, insani yardımın Yemen’e ulaşmasını engelliyor – Yerel Haberler

Birleşmiş Milletler: Milyonlarca mayın ve patlayıcı, insani yardımın Yemen’e ulaşmasını engelliyorAlmanya, İsrail hükümetinin STK’ları hedef alan bir yasa tasarısı hazırlamasından endişe duyuyor

Birleşmiş Milletler, Yemen’de milyonlarca mayın ve patlayıcının sivillerin hayatını tehdit etmeye ve insani yardımın ülkeye ulaşmasını engellemeye devam ettiğini duyurdu.

Birleşmiş Milletler Yemen İnsani İşler Koordinasyon Ofisi konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “Milyonlarca mayın ve patlayıcı Yemen’de sivillerin hayatını tehdit etmeye devam ediyor” dedi. açıklamalar yaptı.

Söz konusu mayın ve patlayıcıların insan ve mal hareketlerinin yanı sıra insani yardımın ulaşmasını da engellediği belirtilirken, Birleşmiş Milletler’in mayın ve savaş kalıntılarını temizleme çalışmalarını sürdürdüğü kaydedildi.

Yemen’de İran destekli Husiler, Eylül 2014’ten bu yana başkent Sana’yı ve bazı bölgeleri kontrol ediyor. Suudi liderliğindeki koalisyon güçleri, Mart 2015’ten bu yana Husilere karşı Yemen hükümetini destekliyor.

Yemen hükümeti ve insan hakları raporlarına göre, İran destekli Husiler iç savaşın başladığı 2014’ten bu yana ülke genelinde yaklaşık iki milyon mayın döşedi. Bu mayınlar binlerce sivili öldürdü ve yaraladı.

İnsan hakları örgütleri, Yemen’de çoğu kadın ve çocuk olmak üzere 8.000’den fazla mayın kurbanı olduğunu tahmin ediyor.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın