https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Bir son dakika yazısı ile kara para soruşturması yapılsa bile araştırılması mümkün olmayacak. - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Bir son dakika yazısı ile kara para soruşturması yapılsa bile araştırılması mümkün olmayacak.

Bir son dakika yazısı ile kara para soruşturması yapılsa bile araştırılması mümkün olmayacak.

AKP’nin “Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı borç yapılandırma paketi” olarak sunduğu vergi affı borç yapılandırma yasa tasarısı TBMM’den geçti ve Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Vergi affı kapsamında bir ara madde ile gelir ve kurumlar vergisi mükelleflerine 2022 yılı için vergi matrahlarını artırma imkânı sağlandı.

“Yolsuzluk ve Deniz Soruşturması Yapılmayacak”

Konuyla ilgili olarak T24’ten Çiğdem Toker’e konuşan vergi uzmanı, “Diyelim ki büyük bir ihalede ödemelerde sorun tespit edildi. Vergi denetçileri o şirket sahibinin hesaplarını inceleyerek bu konuda ilerleme sağlıyor. Ama şimdi bununla birlikte Madde çok büyük bir yolsuzluk ve kara para var. Soruşturma açılsa da soruşturma açılmaz.”

Vergi sistemi yıkıldı.


Adıyaman’da sel sularında anne ve kızı aranıyor

Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan CHP Milletvekili Akif Hamzacepi, “2022 yılı gelir vergisi beyannamesi 2023 Mart’ta, kurumlar vergisi beyannamesi ise Nisan ayında veriliyor. Bugün kabul edilen teklifle 2022 vergi matrahı belli olacak.” O’nun henüz duyurulmadığı artırılır.” Bunun başka bir anlamı daha vardır. Erdoğan seçimi kaybedeceğini gördü. Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı döneminde bir yıllık geçmişe dönük vergi denetimini destek şirketlerine bırakmadı. Ama kara para soruşturmalarından kimsenin kurtulamayacağını da hatırlatayım.”

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın