medyauzmani.com
Bild karşılaştırması: Kılıçdaroğlu Erdoğan için ne kadar tehlikeli? – Yerel Haberler

Bild karşılaştırması: Kılıçdaroğlu Erdoğan için ne kadar tehlikeli?

Seçim kararının Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında 10 Mart’ta yayımlanmasının ardından 2023 genel seçimlerine 56 gün kaldı.

Almanya’nın önde gelen gazetelerinden Bild, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Altı Masa’nın ortak adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu karşılaştıran bir haber yayınladı.


Erkanbaş: Yüzyılın felaketi derlerdi, yüzyılın hesabı geliyor

Bild gazetesi, Kılıçdaroğlu’nun kamuoyu yoklamalarında Erdoğan’ın önünde olduğunu belirterek, “Bu adamda kalacak güç var!” dedi. 74 yaşındaki Kemal Kılıçdaroğlu, uzun yıllara ve birçok yenilgiye rağmen muhalefetin cumhurbaşkanı adayı oldu.

Bild gazetesi, anket verilerini şu ifadelerle haberine aktardı:

“Kılıçdaroğlu, mevcut kamuoyu yoklamalarında %57,1 ile Erdoğan’ın (%42,9) önünde! 20 yıldır iktidarda olan muhafazakar İslamcı cumhurbaşkanının yerini alabilir”

6 Şubat’ta meydana gelen ve 47 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği depremin ardından Türk halkının, yardımların yavaş yavaş ulaştırılmasından Erdoğan’ı sorumlu tuttuğuna dikkati çeken Bild, “Kılıçdaroğlu uzun süredir Kılıçdaroğlu’nu seslendirmek için yüksek sesle konuşuyor. .ve zorbalık rolünü oynamayı seven Erdoğan’a karşı yapacak bir şey yok gibiydi.

Bild, Kılıçdaroğlu’nun deprem felaketinin neden olduğu acıların sebebi olarak Erdoğan hükümetini görmesinin cumhurbaşkanı seçilmesi için doğru hareket olduğunu söyledi.

Alman gazetesi, “Kılıçdaroğlu da tam olarak buna karşı çıkıyor. Hükümeti felaketle yüzleşememekle suçluyor ve hükümetin yolsuzluğunu kınıyor” dedi.

Bild, Kılıçdaroğlu’nun 2010’dan beri CHP’nin genel başkanı olduğunu belirterek, “Tabanını kızdırmak pahasına sağ partilerle ittifaklar kurdu ve CHP’de başörtülü kadınları kabul etti” dedi.

Bild, “2019’da CHP, İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirleri kazandı ve Erdoğan’ın Adalet ve Kalkınma Partisi’nin bu şehirlerdeki uzun süredir devam eden iktidarına son verdi. Bu, bu değişimin ilk işaretleri olarak yorumlandı.” “Bu, hükümeti değiştirmesine yardımcı olabilir” dedi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın