https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
BESA Holding’ten “seçim sonrası ekonomideki toparlanma” öngörüsü – Yerel Haberler

BESA Holding’ten “seçim sonrası ekonomideki toparlanma” öngörüsüUn üreticileri bu yıl da Türkiye un ihracatında artış bekliyor

İstanbul (AA) – BESA Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Efe Bezci, seçim sonrası ekonomik tahminleriyle ilgili olarak, “Seçim sürecinde tabii ki birçok sanayici ve iş adamı yatırımlarını askıya aldı ama inanıyoruz ki geri dönüş olacak. Seçimlerden sonra ekonomide ciddi bir toparlanma olacak.” Cümleler kullanın.

Bezci, BESA Holding’ten yaptığı açıklamada, pandemi, savaş ve deprem felaketinin ardından istikrarı korumak için yeni adımlara, istihdama ve yatırımlara ihtiyaç olduğunu açıkladı.

Bezgi, inşaat, turizm, enerji ve bilişim gibi birçok sektörde ciddi yatırımlara sahip olan holdingin, cumhuriyetin yeni yüzyılında ülke için daha fazla değer yaratmak adına çok önemli projeler hazırladığına işaret ederek, bundan sonrasını Türkiye’ye kazandıracağını söyledi. kısa sürede devreye alırlar.

İçinde bulunduğumuz dönemde iş dünyası için en önemli unsurun istikrar olduğuna ve Türkiye’de büyüme sürecini devam ettirecek yeni bir dönem beklediklerine işaret eden Bezgi, barış ortamının korunması, yeni istihdam sağlanması için her türlü çabaya ihtiyaç olduğunu söyledi. fırsatlarını değerlendirerek Türkiye’yi sadece bölgesinde değil dünyada da adından söz ettiren bir ülke haline getireceğine değinen Erdoğan, Türk iş dünyasının artık seçimler nedeniyle bir süredir yaşanan durgunluğu beklediğine değindi. .

Yıllarca süren salgının, ardından Rusya-Ukrayna savaşının ve son olarak da Kahramanmaraş’ın merkez üssü olan depremlerin üstesinden gelmenin kolay olmadığını vurgulayan Bezi, şu değerlendirmede bulundu:

“Bütün bunlardan sonra ülke halkını uzun süre meşgul eden ve yatırımları durduran seçim ortamı başladı. İlk seçimlerde Türkiye demokrasi adına çok önemli bir sınav verdi. Rekor bir katılımla seçmen sayısı 24’e yükseldi. Birçok Avrupalıdan daha fazla.Ülkeler sandığa gitti, Ve Türkiye’nin demokratik yüzü tüm dünyaya açıldı.Bu sadece iş dünyası için değil, Türk markası için çok önemli bir olay.Tabii birçok sanayici ve iş adamı durdu. Seçim sürecinde yatırımlarını yaptık ama seçim sonrasında ekonomide ciddi bir toparlanma olacağına inanıyoruz.

Ve ekonomik aktivite aylarca beklemenin yerini alacak. Hepimiz gücümüzün içinde olacağız, çalışma motivasyonumuzu artıracağız ve var gücümüzle projelerimizi gerçekleştirmeye odaklanacağız. Ayrıca bu yıl geçmiş yıllara göre daha fazla yabancı yatırımcının ülkemize giriş yapacağına ve önümüzdeki yıldan itibaren Türkiye ekonomisine çok önemli katkı sağlayacağına inanıyoruz. Sektörel bazda ise istikrara bağlı olarak en büyük gelişmenin yüksek teknoloji sektörleri başta olmak üzere turizm, enerji, inşaat ve sanayi sektörlerinde olacağını tahmin ediyoruz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın