medyauzmani.com
Belediyenin Marmaris sulak alanlarına moloz dökmesine çevreciler tepki gösterdi – Yerel Haberler

Belediyenin Marmaris sulak alanlarına moloz dökmesine çevreciler tepki gösterdi

Marmaris’in Hisarönü ilçesinde belediyenin moloz atmasına ve ağaç kesmesine tepki gösteren çevreciler, belediyenin bölgedeki çevre talanına ortak olduğunu doğruladı.

Marmaris Çevre Mücadele Komisyonu, Marmaris Belediyesi tarafından Hisarönü ilçesinde, yaşam alanı ve dereden sızan molozların ve ağaçların kesildiği bölgede yapılan açıklamayı yayınladı. Açıklamaya kentteki siyasi partiler de katılarak “yeşil, mavi, dik dur” ve “gökyüzüne dokunma” pankartları açtı.


Madincilik Deniz Balıkesir’de yeni bir ÇED çalışmasına başladı

Açıklamada bulunan çevreci Kadriye Konuksu, Marmaris Belediyesi’nin bölgede çevre yağmasına müsamaha gösterdiğini, bir kısmını da kendisi gerçekleştirdiğini söyledi. Tüm bunların üzerine Konukcu, Hisarönü’nde belediyeye ait alanda 142 arsa paralelinde doğanın yok edildiğine dikkat çekti. Ağaçları keserek, korumanız gereken doğamızı geri dönüşü olmayan bir yıkımla yok etmeye çalışıyorsunuz. Yine kamuoyuna bilgi verilmeden. Ve görevini umursamadan. Belediye yapsa vatandaş ne yapacak? Eylemlerinizin bütününe baktığımızda, bugüne kadar aldığınız duruşun cehalet değil, tamamen bilinçli bir tercih olduğunu görüyoruz. Arkanda kimin olduğunu sormak ister misin? Seni kim koruyor? “

‘Yok edilen inanç’

Size oy verenlerin demokrasiye, değişime, adalete, hak ve hukuka olan inancını yerle bir ettiniz. Marmaris çevreci talan ve tek derdi para olan siyasi anlayışların tehdidi altında, bunun farkındayız. Valiliğin tavrı net: Son üç yılda neredeyse yüzde 100 ‘ÇED gerekli değil’ kararı verdi. onların görüş ve önerilerini önemseyerek Marmaris’in doğasını korumak için “Demokrasiye olan inancımızla Marmaris’imizi korumak ve halkın katılımı önündeki engellerin kaldırılması için mücadele etmek için oy kullandık. yerel yönetimlerde. Oyumuzun arkasında durmaya devam edecek, aklın ve sağduyunun galip gelmesini, böylece içinde yaşadığımız karanlığın ve yozlaşmanın hakim olmasını ve “düzen ve kötülüğün son bulmasını” temenni edeceğiz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın