https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Başhekim Yardımcısı hakkında suç duyurusu - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Başhekim Yardımcısı hakkında suç duyurusu

Başhekim Yardımcısı hakkında suç duyurusu


Araştırma: 6 saatten az uyumak aşıların etkinliğini azaltıyor

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (SES) Mardin şubesi, Nusaybin Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Zenar Özmen hakkında suç duyurusunda bulundu.

Mardin şubesinin Başhekim Yardımcısı Zinar Özmen hakkında “görevi kötüye kullanma”, “zimmete para geçirme” ve “belgede tahrifat” suçlarından suç duyurusunda bulunduğu açıklandı.

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre Özmen’in, Kasım 2022’de gözlem yapmadığı halde 130 saate kadar izleme yazdırarak haksız kazanç elde ettiği doğrulandı.

Suç duyurusunda, “Son yıllarda ek ödeme, döner sermaye, performans ve değişken ücret gibi ödemelere dayalı ikramiye politikası sağlık çalışanları arasındaki ticari barışı bozmaktadır. Ayrıca malpraktis ve bazı kişilere yönelik kayırmacılık” suç duyurusunda bulunulmuştur. İzleyen kişilere yapılan ödemeler ise hem huzuru bozmamakta hem de izleyenlerin zarar görmesine neden olmaktadır.

Dilekçede şu ifadelere yer verildi:

“İzlenmemesine rağmen Kasım 2022’de yoğun bakımda 120 ila 130 saat nöbette olduğuna dair listeler düzenlendi ve kendisine haksız yere takip ücreti ödendiği bilgisi verildi.” İlgili çalışanların kayıtları kontrol edilmekte olup, ilgili çalışanların ifadeleri alındığında Kasım ayında Zenar Özmen’in takip edilmediği tespit edilecektir. Zinar Özmen ve bu kişiler hakkında resmi belgeleri hazırlayan görevlilerden kimlik tespiti ile Zinar Özmen askerde olmadığı halde askermiş gibi kamu davası açılmasını talep ediyoruz.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın