medyauzmani.com
Balıkesir’de robiyotiklim’den robotik programlama eğitimi – Yerel Haberler

Balıkesir’de robiyotiklim’den robotik programlama eğitimi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi genç beyinleri desteklemeye devam ediyor. Balıkesir Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinden oluşan Robiyotiklim ekibi tarafından ilk ve ortaokul öğrencilerine makine kodlama eğitimi verilmektedir. Ekip, BAÇEM’i ziyaret ederek testler yaptı ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.


Nevşehir Belediyesi’nden ödüllü LGS deneyimi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi; İlk ve ortaokul öğrencilerine gönüllü olarak robotik programlama dersleri veren Balıkesir Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM), öğrencilerinin eğitim verecekleri okullara kolay ve güvenli bir şekilde gidebilmeleri için ulaşım desteği sağlıyor. Balsam’da Robiyotiklim ekip üyeleri; Elevenaz Kantürk, Arda Özçlik, Egy Erol Kozan, Bengisu Tanım Jevensli, Aytung Örensek, Selin Avakan, Elifnaz Güzel ve mentor öğretmenleri Dr. Leyla Ayverdi ile birlikte geçtiğimiz günlerde Ayvalık Mehmet Akif Ersoy Lisesi öğrencileriyle nişanlandılar. Kırsal kesimdeki okullarda özel etkinlikler uygulayan ekip, Başarıyı Takip Etme ve Geliştirme Projesi (BİGEP) kapsamında gerçekleştirdiği bir uygulama ile öğrencilerle interaktif eğitim çalışmaları yürütüyor.

Baim’deki aromatik bitkileri incelediler

Robiyotiklim ekibi, Ayvalık’taki eğitimlerinin ardından Balıkesir Belediyesi’ne bağlı Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı Burhaniye’de faaliyet gösteren Balıkesir Çiftçi Eğitim Merkezi’ni (BAÇEM) ziyaret ederek laboratuvarları kontrol ederek yapılanlar hakkında bilgi aldı. Grup bahçesinde bulunan aromatik bitkileri, tarlaları ve seraları inceleyen genç beyinler, BAÇEM Direktörü Nazım Tanrıkulu’dan aromatik bitki yetiştiriciliği hakkında bilgi aldı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın