https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Bakan Yannick açıkladı: Şeker ölçer yardımcılarının kapsamı genişletildi - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Bakan Yannick açıkladı: Şeker ölçer yardımcılarının kapsamı genişletildi

Bakan Yannick açıkladı: Şeker ölçer yardımcılarının kapsamı genişletildi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 0 ila 22 yaş arasındaki vatandaşlarımıza şeker ölçer yardımının uzatıldığını duyurdu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, tip 1 diyabetli vatandaşlar için uygulamaya koyduğu şeker ölçer yardımında yeni bir düzenlemeye gittiğini belirterek, desteği 0-22 yaş arası vatandaşlara yaygınlaştırdığını duyurdu. . Tip 1 diyabet teşhisi konan sosyal yardım yararlanıcıları.

Bakan Yanek, deprem bölgesinde destekten yararlanmak isteyen 0-22 yaş arası vatandaşlarda ihtiyaç kriterinin aranmayacağını da belirtti.


ABD Savunma Bakanlığı’na bağlı Hatay’daki sahra hastanesi Sağlık Bakanlığı’na devredilecek.

Bakan Janik, sosyal yardımdan yararlanan ailelerde diyabetli çocukların yaşam kalitelerini artırmak için bu yıl şeker ölçer yardımı uygulamaya başladıklarını bildirdi.

Sürekli desteklerden daha fazla vatandaşın yararlanmasını sağlayacaklarını vurgulayan Bakan Yanık, “Sosyal yardımdan yararlanan ailelerde tip 1 diyabet tanılı çocuklara yönelik şeker ölçer yardımı talepleri devam ediyor. Ayrıca şeker ölçer uygulamasını yaptırmış olan vatandaşlarımıza da uyguladık.” Tip 1 diyabet teşhisi konuldu.Yardımcı cihazlarda yeni bir düzenleme yaptık. 0-22 yaş arası tip 1 diyabet tanısı almış ve sosyal yardımlardan yararlanan vatandaşlarımıza şeker ölçüm cihazı yardımını da içerecek şekilde desteğimizi genişletiyoruz.”

Deprem bölgesinde gerekli mülkiyet kriterleri getirilmeyecek

Bakan Yanek, deprem bölgesindeki vatandaşlara şeker ölçüm cihazını da sübvanse ederek bazı kolaylıklar sağlayacaklarını belirterek, destekten yararlanmak isteyen sosyal yardım faydalanıcılarının ailelerinin mahallelerindeki sosyal yardım ve dayanışma kuruluşlarına başvurabileceklerini kaydetti.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın