https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Bakan Soylu nasıl oy kullanılacağını anlattı - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Bakan Soylu nasıl oy kullanılacağını anlattı

Bakan Soylu nasıl oy kullanılacağını anlattı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 6 Şubat’ta yaşanan büyük depremlerin ardından evsiz kalan ve başka şehirlere göç eden vatandaşların seçimlerde nasıl oy kullanabileceklerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Soylu, Sosyalist Şura Meclisi’nin 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine ilişkin seçim takvimini açıkladığını belirterek, “Vatandaşlarımızın oy kullanma sürecinde gittikleri yerlere kayıt altına alınmaları için önümüze bir tarih konuldu. Hem depremin olduğu illerde hem de depremin olduğu illerin dışında.” Bugün ayın 11’i ve bu sabah itibariyle başka bir ile taşınan ve bugüne kadar kayıtlarını almamış olan vatandaşlarımız, elektronik devlet aracılığıyla, ilgili nüfus müdürlükleri aracılığıyla ve aynı zamanda burada veya başka bir yerde bulunan nüfus sayım cihazları aracılığıyla şu anda nakledildikleri yerlere kayıtlarını almak.

Seçimler için konut kayıtları 17 Mart’ta sona erecek.

Depremzedeler 17 Mart saat 23.59’a kadar seçimlerde oy kullanabilmek için ayın 18’inde uzatma olmazsa, Yüksek Seçim Kurulu’nun inisiyatifinde olduğu gibi seçimlerde oy kullanabilecek. önceki seçimler Başvurularını ilçe veya ilçe seçim kurullarına yapacaklar Ayın 17’sine kadar inisiyatif nüfus müdürlüklerine intikal edecek , akrabalarının evinde, buradan kayıtlarını alabilirler. Ayrıca kendi müdürlüklerinden ve nüfus müdürlüklerinden ayın 17’si saat 23.59’a kadar da alabilirler.

haklarını kaybetmeyeceksin


Sezen Aksu’dan TİP ziyareti

Depremzedelerin bilmesi gereken bir diğer nokta da Soylu, “İkametgah değiştirip burada oy kullanma hakkı kazandığında depremle karşı karşıya kalacağı operasyonlarda kazanacağı hakların hiçbirini kaybetmeyecek. Çünkü bu sadece e-devlet üzerinden depremzedelere açık bir haktır.Deprem Vatandaşlarımızın ikamet ettikleri yer deprem öncesi bölgede bu vatandaşlarımıza bu hak verilmiştir ve eğer orada ve adım atılırsa bu ulaşımı o tarihe kadar sağlayabileceklerdir. Ayın 17’si 23.59 Bu durumun deprem hak kaybına yol açmayacağını bir kez daha vurgulamak isterim.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın