medyauzmani.com
Babacan: Erdoğan’ı desteklerseniz sorumluluğu her zaman üstleneceksiniz – Yerel Haberler

Babacan: Erdoğan’ı desteklerseniz sorumluluğu her zaman üstleneceksiniz

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Bugün Erdoğan meydanlarda size videolar gösteriyor. Etrafında 90’ların karanlık figürleri var. 28 Şubat koalisyonunun başında Erdoğan var. Bugün Erdoğan’a oy verirseniz. , her türlü günaha, her türlü kaosa, yokluğa, yoksulluğa razı olacaksın.Erdoğan’ı desteklersen sorumluluğunu her zaman üstlenirsin.Bu sorumluluk her zaman vicdanında seninle olacak.Geçmesine izin verme canım. Arkadaşlar, “28 Şubat yandaşlarının zihniyetini ve dilini benimseyen bu koalisyona izin vermeyin” dedi.

DEVA lideri Ali Babacan bugün yaptığı açıklamada, önceki seçimlerde AKP’ye oy veren seçmene seslendi. Babacan dedi ki:Kılıçdaroğlu: Kredi kartı borcunun sadece anaparası 36 ay taksitle tahsil edilecek

“Bugünün Erdoğan’ı birlikte başladığımız kişi değil”

Sevgili AKP’liler, sizlere tekrar seslenmek istiyorum. 2001’de Adalet ve Kalkınma Partisi’ni kuran çekirdek kadroda Sayın Erdoğan’la birlikteydim. Bugün birlikte çalışmaya başladığımız kişi Erdoğan değil. Konuştuğum o zat, konuştuğu zaman doğruyu söyler, kul haklarına dikkat eder, iftira etmezdi. Kendisiyle ahitleştiğim kişi, öfke ve nefretle hüküm sürmez ve inatla ülkeyi ateşe vermez. Görüştüğüm bu kişi oy almak için sosyal medya ve WhatsApp grupları üzerinden yalanların yayılmasına izin vermeyecektir.

“Ezilen milyonların sesini güçlendirmeye başlıyoruz, değil mi?”

Adalet ve Kalkınma Partisi’ni kurduğumuz gün, 1990’ların karanlığına ve 28 Şubat’a karşı mücadeleye başladık. Ezilen milyonların sesini yükseltmek için yola çıktık. Öyle değil mi? Her türlü vesayetle mücadele etmedik mi? “Cahilleri”, “makarnayı, kömürü” hor görenlerin sesini kısmadık mı? “Karnını kaşıyan adam” tarafından aşağılanan vatandaşlarımızın onurunu yükseltmedik mi? Anadolu ve Trakya halkını zenginleştirmedik mi? Kadınların başındaki başörtüsüne bakıp “örümcek kafalı” ya da “kafasını sık” diyenlere giyim özgürlüğünü öğretmedik mi? “İnsanlar sahilleri doldurdu, vatandaş denize giremiyor” diyenlere rağmen sahillerimizi vatandaşımızın hizmetine sunmadık mı? Birlikte yaptık.

“Kurduğum partiden neden ayrılıp gecemi gündüzüme girdin? Hataya itiraz ettiğim için.”

Şöyle düşünün, o yılları zenginleştirmeyi, özgürleştirmeyi düşünün. O güzel günlerdeki kadroları bir düşünün. O takımlar şimdi nerede? Onlar nerede? Gece gündüz kurduğun, beni mest ettiğin partiden neden ayrıldın? Cevap vereyim: çünkü hatalara itiraz ettim. İsrail’e karşı çıktım. Yalan söyleme politikasını kabul etmedim. Çünkü yoksulluğu bu millet için bir nimet olarak görmedim. Bir avuç insan zengin olana kadar “Aşağıdakiler zarar görsün” demedim. “Doğruysa herkes için doğru”, “Doğruysa herkes için adalet” mottomdan hiçbir zaman vazgeçmedim.

Erdoğan, 28 Şubat koalisyonunun başkanı.

Ve bugün Erdoğan size meydanlarda derlenmiş video klipler gösteriyor. Etrafında 90’ların karanlık karakterleri var. Devlet Bahçeli orada, Doğu Perincik orada. Şu anda Erdoğan liderliğindeki koalisyon aslında 28 Şubat koalisyonu. Erdoğan, 28 Şubat koalisyonunun başkanı.

“Arduin’i desteklerseniz, her zaman sorumlu olacaksınız”

Bütün bu yalanlar, haksızlıklar ve zulümler içinde boğulan Erdoğan’ın nereye gittiğini hiç düşündünüz mü? Bugün Erdoğan’a oy verirseniz, her türlü günahı, her türlü kaosu, yokluğu, yoksulluğu onaylarsınız. Artan israfa, talana ve yalanlara razı olmuş olacaksınız. Erdoğan’ı desteklerseniz, sorumluluğu her zaman üstleneceksiniz. Bu sorumluluk her zaman vicdanınızda olacaktır. Geçmesine izin vermeyin dostlarım. 28 Şubatçıların zihniyeti ve dili haline gelen bu koalisyona izin vermeyin.

“KILIÇDAROĞLU’ya oy verirseniz yarın yanlış olduğunu düşündüğünüz şeyi eleştirebilirsiniz.”

Değerli hemşehrilerim önümüzdeki Pazar günü Kemal Kılıçdaroğlu’na oy verirseniz yarın sizin yanlış gördüğünüzü beğenmeyenleri eleştirebileceksiniz. Orada olacağız, bir hata varsa birlikte düzelteceğiz. Parlamentodaki milletvekillerini ve valileri sürekli olarak takip edebileceksiniz.

“Hadi 21 yıl önceki gibi yine, yine, adalet için balolarda hep birlikte sessiz devrim yapalım”

Herkesin düşüncelerini özgürce ifade edebildiği, herkesin eleştirilerini özgürce ifade edebildiği bir ülke inşa edeceğiz. Yönetimde söz sahibi olduğunuz bir ülke inşa edeceğiz. Tekrarlıyorum; 21 yıl önce olduğu gibi yine sizlerle birlikte, adalet için sandık başında sessiz devrim yapalım. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında yine “herkes için adalet” diyelim. İçinden geçtiğimiz bu krizi en geç 6 ay içinde silelim. Enflasyonu iki yıl sonra tekrar tek hanelere indirelim. Gel birlikte zengin olalım.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın