https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Aziz Aydınlık son durumu Urfa’dan bildirdi: Sabahtan beri iki su motorunu çalıştıramadılar - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » Aziz Aydınlık son durumu Urfa’dan bildirdi: Sabahtan beri iki su motorunu çalıştıramadılar

Aziz Aydınlık son durumu Urfa’dan bildirdi: Sabahtan beri iki su motorunu çalıştıramadılar

Deprem bölgesi olan Şanlıurfa’da dün akşam saatlerinde başlayan şiddetli yağışlar sele neden oldu. Bozova, Karakobru ve Helvan ilçelerini birbirine bağlayan karayolu üzerindeki köprü sel nedeniyle çöktü.

Şanlıurfa’nın Bozova ilçesine bağlı Küçük Ördek mevkiinde bulunan köprü sel suları nedeniyle yıkıldı. O anlar bir vatandaş tarafından cep telefonuyla kaydedildi.

Bu arada Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, sel felaketinde 4 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Şanlıurfa Aziz Aydınlık, kentte yaşanan sel felaketiyle ilgili olarak, “Burası su dolu. Sabahtan beri burada vali, makam ve belediye iki motor çalıştıramıyor. Bu ülkede iki pompa yok. . Su altı araçları var.” Her yer tıkanmış. “Altında insanlar var” dedi.


Depremin ardından Adıyaman ve Urfa’yı bu kez sel bastı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Şanlıurfa Aziz Aydınlık, depremin ardından yaşanan sel felaketiyle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Aydınlık dedi ki:

“Burası su dolu. Sabahtan beri vali, komisyon ve belediye burada iki motor çalıştıramıyor. Bu ülkede iki su pompası yok. Sualtı araçları var. Her yeri tıkalı. Altında insanlar var. Ancak belediye, valilik ve Afet ve Acil Durum Müdürlüğü burada iki adet motor bulup çalıştıramadı. Gücünü topla. Bu ülkede nakliyeci bulamıyorsanız; Bu belediye ve bu AFAD girsin. İnsanlar sabahtan beri altında dört motor bulamıyor. 30 motor satın alın ve burada oynayın. Bu ülkede değil mi? “

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın