medyauzmani.com
Aziz Aydınlık: Buradaki hemşehrimiz 9 saattir çamurun altında bekliyor. – Yerel Haberler

Aziz Aydınlık: Buradaki hemşehrimiz 9 saattir çamurun altında bekliyor.

Şanlıurfa ve Adıyaman’da önceki akşam saatlerinde başlayan ve kesintisiz devam eden sel felaketinde can kaybı 16’ya yükseldi.

Şanlıurfa’da Abide Köprülü Kavşağı’nda arama kurtarma çalışmaları devam ederken; CHP Genel Başkan Yardımcısı Şanlıurfa Aziz Aydınlık, bölgedeki incelemelerine CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya ve CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan ile devam ediyor.

Aziz Aydınlık, ANKA haber ajansına Şanlıurfa Valiliği’nin uyarılarına rağmen herhangi bir önlem alınmadığını söyledi:


Yaşanan depremlerin ardından ‘Hasab Sur’ adlı şiiriyle seyirciye seslenen Mehmet Aslantoğ, TRT dizisinden ayrıldı.

“13 vatandaşımızı kaybettik. Sabahtan beri buradayız. Valilik üç gündür alarmda. Bu uyarıya rağmen herhangi bir işlem yapılmadı. Alınsalardı, bu tünellerin yolunu kapatsalardı belki bu vatandaşlarımızı kaybetmezdik. Sabah sekiz buçukta buraya geldiğimde sabah bire kadar hiçbir iş yapılmamıştı. Buraya iki motorlu pompa getirdiler. Motorlar saat bire kadar çalışmadı. 1 saat sonra 8-10 motor takıyorlar sonra suyu hareket ettiriyorlar ama 3 saat bakımsızlık var. Saat 1 ile 7 arasında burayı zorla boşalttılar. Burada hemşehrilerimiz hala 9 saat çamur altında bekliyor, aramalar sürüyor. Onun için devam ediyor.”

Şanlıurfa Valiliği, sel felaketinin yaşandığı kentte bugün ve yarın eğitime ara verildiğini duyurdu.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın