medyauzmani.com
Atakum Belediyesi, bölgeye yerleşen depremzedeler için moral gecesi düzenledi. – Yerel Haberler

Atakum Belediyesi, bölgeye yerleşen depremzedeler için moral gecesi düzenledi.

Atakum Belediyesi ve Atakum Kent Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Meclisi iş birliğiyle, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından Atakum’a gelen depremzedelerin aileleri için moral gecesi düzenlendi. Magariksa Dağ Evi’nde bu akşam; Atakum Belediye Başkanı Cemil Devici, Gülay Devici, Atakum Kent Konseyi Genel Sekreteri Şenol Çatkat, Atakum Kent Konseyi Kulüp Başkanı Doktor, Atakum Kent Konseyi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Başkanı Aynur Erkin, Atakum Kent Konseyi üyeleri ve çok sayıda depremzede aile katıldı.


Özgekan Kadın Dayanışma Merkezi Atakum Belediyesi Tarafından Açıldı

Gecede söz alan Başkan Deveci, 5 bine yakın ailenin Atakum’a geldiğine işaret ederek, “Ailelerin önemli bir bölümüyle tanıştım. Her birinin birbirinden acı hatıraları var. Artık hemşehrimizsiniz. Samsunluyuz.Kalbimizde yeriniz var,biz size gönlümüzü açtık.Acıyı dindirmek pek mümkün değil biliyorum.”

1952’den bu yana Türkiye’de 10 büyük depremin meydana geldiğini hatırlatan Devici, sözlerini şöyle tamamladı:

İnşaat Mühendisleri Odası her deprem sonrası bir rapor hazırlamıştır. Tüm depremlerin nedenleri ve sonuçları aynıdır. Gölcük depremini unuttuk mu? Oradaki acıyı ve yıkımı gördük. Bunu unutmayalım. Benim gibi her fırsatta konuşan siyasetçiler unutmasın. Atakum halkı ilk günden itibaren büyük bir dayanışma gösterdi. İçimizdeki iyilik söndü, onu bir daha geri getirmeyelim. Herhangi bir şeyin üzerine inşa edelim. Ben senin belediye başkanın değilim, ben senin kardeşinim. Ben senin çocuklarının ağabeyiyim. Tüm sıkıntı ve sorunlarınızda yanınızdayım. Hepinize geçmiş olsun, sevdiklerinizin mekanı cennet olsun.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın