https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
ATA Başkan Adayı Ogan: “İkinci turda en güçlü aday biziz” - Yerel Haberler
Anasayfa » Haber » ATA Başkan Adayı Ogan: “İkinci turda en güçlü aday biziz”

ATA Başkan Adayı Ogan: “İkinci turda en güçlü aday biziz”

Milliyetçi Hareket Partisi’nin eski milletvekili Ogan, Zafer Partisi, Adalet Partisi, Türk İttifakı Partisi ve Baladi Partisi’nin oluşturduğu “ATA İttifakı” için cumhurbaşkanı adayı oldu.

Oğan yaptığı konuşmada, “İkinci turdaki en güçlü adaylar onlar” dedi.


Akşener: Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adayı olarak HDP ile görüşebilir

Wall gazetesinden Serkan Alan’a konuşan cumhurbaşkanı adayı Sinan Ogan, “Türk milliyetçilerinin, Kemalistlerin oyunu alınca otomatikman ikinci tura kalıyorsun. Bu seyirci ‘Neden olmasın’ diye şikayet ediyor. “Yıllardır bir filtreniz var. Şimdi iki tane var.”

Sinan Ogan’ın öne çıkan konuşmaları şöyle:

  • Seçmenlerin yüzde 16’sına güvendiğimizi söylediniz. Halkın karşısına çıkan en son aday ve ittifak biziz. Bu nedenle öncelikle Türk milliyetçilerinin, Kemalistlerin ve bu iki ittifaktan rahatsız olan kitlelerin seslerini hedef aldık.
  • Şu anda sahada bu kitlelerin oylarına güvenebileceğimizi çok net görüyoruz. Konuşmamın başında da söylediğim gibi en az %30’luk bir Türk milliyetçisi ve Kemalist blok var. Yüzde 30’luk bu seyirci sizi şimdiden bir yarış partneri ve ikinci tur için en güçlü aday yapıyor.
  • Ayrıca Erdoğan’ın yılgınlığı, Kılıçdaroğlu’nun yenildiği seçim sayısı, yaş ortalamalarının 72 olması, gençlerden uzak olmaları ve her iki liderin de gençler tarafından sevilmemesi bizi bir adım daha ileri götürüyor. ileri.
  • Kemalist, milliyetçi ve milliyetçi blok sadece yüzde 30 ve üzerinde değil, bunun ötesinde hedefimiz seçimlerin ilk aşamasında bu bloğun tamamına aday olmaktır. İkinci adım, daha geniş bir kitleye ulaşmaktır.
  • Türk siyasi yelpazesindeki Türk milliyetçilerinin ve Kemalistlerinin oyunu aldığınızda, otomatik olarak ikinci tura kalırsınız. Bu blok ise yıllardır “neden filtremiz yok” diye yakınıyor. Şimdi adayları var.
  • Türkiye’nin acil ihtiyaçları var. Cumhurbaşkanlığı’na mı devam edeceğiz yoksa parlamenter sisteme mi döneceğiz? Buradaki pozisyonumuz net. Bozulan dengelerin ancak Cumhurbaşkanlığı kararnameleri ile düzeltilebileceğine inanıyoruz.
  • Parlamentoda reforme edilemez. Öncelikle cumhurbaşkanlığı yetkisiyle bozulan düzen ve dengeler yeniden tesis edilecek. Sistem normalleştiğinde parlamenter sisteme geçilecektir. Geliştirilmiş, bu şekilde oluşturulmuş veya bu şekilde yapılmış bir sistemi tanımlamıyoruz. Parlamenter sistem diyoruz. Tam uygulanmış bir demokratik parlamenter sistem.
  • Bırakalım Sayın Kemal ve Sayın Erdoğan, Türkiye’nin 20 yıldır yürüttüğü maalesef kirli siyasetin içinde debelensin. Temiz politikalar yapacağız. Türkiye’nin kutuplaşmadan, kutuplaşmadan temiz bir siyasetle seçimlere girmesini sağlayacağız.
Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın