medyauzmani.com
Arvas’a bir tepki de kendi ailesinden geldi: “Kürtlerin arasında nasıl dolaşacaksın sende onur yok” – Yerel Haberler

Arvas’a bir tepki de kendi ailesinden geldi: “Kürtlerin arasında nasıl dolaşacaksın sende onur yok”

DEM Parti’li Abdullah Zeydan’ın yüzde 55 oyla Van Büyükşehir Belediye eşbaşkanı seçilmesinin ardından memnu haklarının geri alınarak mazbatasının ikinci sıradaki AKP’li Abdulahat Arvas’a verilmesine yönelik tepkiler büyüyor. AKP’li Abdulahat Arvas’a bir tepki de kendi ailesinden geldi. Mehmet Sacit Arvas, Abdulahat Arvas’a “Kürtlerin arasında nasıl dolaşacaksın? Sende onur yok” dedi.

Mehmet Sacit Arvas, sosyal medya hesabı üzerinden yayımladığı videoyla Arvas’a tepki gösterdi. AKP’li Arvas için “Arvasiler’in yüz karası” diyen Arvas, “Biz 700 yıldan fazladır Kürtlerle birlikte yaşıyoruz. Kürtlerin bize saygı gösterdiği kadar kimse saygı göstermedi. Kimse bu kadar fedakarlık yapmadı” ifadelerini kullandı.

AKP’li Arvas’ın “kayyım olmak istemiyorum” sözlerini hatırlatan Arvas, şunları söyledi:

“Bizzat senin avukatın başvuruyor. Sen utanmıyor musun? Kürtlerin yüzüne nasıl bakacaksın? Gerçi onuru olan, arı olan utanılacak bir şey yaptığında insanların yüzüne bakmaz. Ama bu AKP münafıklığı sende bunların hepsini kaldırdı. Kürtlerin bir böcek ve sinek muamelesi görmüş olduğu yerde sen bunlara alet oluyorsun. Sen de şunu söyleyecek bir yürek yok muydu; ‘Ben kayyım olmayacağım. Ben, benim önüme konulmuş olan yalı yalamayacağım.’ Bu kadar mı açsınız?

KÜRTLERİN KANININ DÖKÜLMESİNE NASIL SESSİZ KALIRSIN?

Kürtlerin buna itiraz edeceğini biliyordun. İtiraz ettiği zaman bu adam asker yığacak. Sen Kürtlerin kanının dökülmesi üzerine nasıl sessiz kalırsın. Kürtler buna sessiz kalsalar, Kürtlerin bütün yerlerine kayyım atayacaklar. Bu kadar aşağılık kumpasın içerisinde nasıl yer aldın. Senden utanıyorum. Millet iradesin sahip çıkmak mecburiyetinde. Bu kanın her damlası senin elindedir. Bu alçaklığa alet olmayacaktınız. Kürtlerin arasında nasıl dolaşacaksın? Ama sen dolaşırsın. Sende onur yok. Sende vicdan yok. Varsa yoksa para ve makam. Yazıklar olsun sana.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın